• <

Eksperyment w Wenecji: rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych

ew

30.04.2020 13:53 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Eksperyment w Wenecji: rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych

Partnerzy portalu

Eksperyment w Wenecji: rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych - GospodarkaMorska.pl

Rezerwacja miejsc w tramwajach wodnych - taki eksperyment rozpoczyna się od 4 maja w Wenecji w ramach przygotowań do złagodzenia we Włoszech restrykcji związanych z pandemią. Miejsce w głównym środku transportu w mieście można zarezerwować poprzez aplikację.

Propozycja ta skierowana jest przede wszystkim do tych mieszkańców, którzy regularnie korzystają ze statków-tramwajów, by dotrzeć do pracy. Dzięki temu zapewnią sobie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Lokalny zarząd transportu miejskiego zapowiedział, że zwiększy od poniedziałku liczbę rejsów tzw. vaporetti, a także autobusów po to, by zagwarantować wszystkim bezpieczeństwo i zachowanie dystansowania społecznego.

Będzie można zarezerwować miejsca w najbardziej obleganych zawsze w godzinach szczytu tramwajach, które pływają między głównym terminalem komunikacyjnym na Piazzale Roma i mostem Rialto, stacją kolejową, szpitalem i weneckim Lido.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.