• <
PZT_980x120_gif_2020

DFDS odebrał trzeci statek ro-ro wybudowany w Chinach

Strona główna Porty, logistyka DFDS odebrał trzeci statek ro-ro wybudowany w Chinach

PMK

13.10.2019 Źródło: własne
DFDS odebrał trzeci statek ro-ro wybudowany w Chinach - GospodarkaMorska.pl

Duńska grupa żeglugowa DFDS odebrała trzeci z sześciu promów ro-ro budowanych w chińskiej stoczni Jinling Shipyard. Jednostka została oficjalnie przekazana armatorowi 9 października, nieco mniej niż rok po rozpoczęciu jej budowy.

Pierwszy z serii mega promów towarowych został dostarczony w lutym tego roku, a drugi na początku maja. Są to największe promy towarowe we flocie DFDS. Budowa czwartej jednostki rozpoczęła się od ceremonii położenia stępki w marcu tego roku.

DFDS przystąpiło niedawno do koalicji „Getting to Zero”. Strategicznym celem tej grupy jest systematyczne zwiększanie znaczenia na rynku jednostek, które nie emitują szkodliwych dla środowiska związków.

Wstępując w szeregi organizacji, DFDS zobowiązało się do wzmocnienia wysiłków na rzecz przeobrażeń, które sprawią, że eksploatowana flota będzie znacznie bardziej przyjazna otoczeniu. Oznacza to działania, których celem jest rozwój ekologicznych promów oraz regularne wdrażanie kolejnych jednostek „zero emission”.

- Chcemy być częścią projektu rozwoju technologii, które przed 2030 r. pozwolą na to, by jednostki 'zero emission' oraz paliwa bezemisyjne urealniły się pod względem technologicznym, były bezpieczne oraz możliwe do wykorzystania komercyjnego przez żeglugę - powiedział Torben Carlsen z DFDS. - Inicjatywa ta cieszy się wsparciem ponad 70 organizacji, które przystąpiły do koalicji. Poparło ją również 10 krajów z 5 kontynentów – dodał.

Koalicja „Getting to Zero” została oficjalnie powołana do życia w trakcie odbywającego się we wrześniu Szczytu Klimatycznego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

Poza DFDS, wśród członków koalicji znalazły się również m.in.: Wärtsilä, Lloyd's Register, Shell, A.P. Moller – Maersk czy porty w Aarhus, Rotterdamie i Antwerpii.

Źródło:
własne

Dziękujemy za wysłane grafiki.