• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Zrównoważony rozwój wśród tematów Targów TRAKO w Gdańsku

pc

27.09.2017 16:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zrównoważony rozwój wśród tematów Targów TRAKO w Gdańsku
Zrównoważony rozwój wśród tematów Targów TRAKO w Gdańsku - GospodarkaMorska.pl

Podczas największego w Polsce spotkania branży transportu szynowego TRAKO odbyła się debata pt. „Zrównoważony rozwój w kolejowym transporcie towarowym. Od odpowiedzialności społecznej do konkurencyjności”. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem była firma DB Cargo Polska.

Temat zrównoważonego rozwoju w branży transportowej podjęli uczestnicy debaty zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i DB Cargo Polska podczas drugiego dnia konferencji TRAKO, 27 września w Gdańsku. W trakcie trzech bloków tematycznych paneliści zastanawiali się nad wyzwaniami społecznymi stojącymi przed sektorem kolejowym, postrzeganiem przez kolej społecznej odpowiedzialności biznesu, wpływem sektora na gospodarkę kraju oraz działaniami, jakie podejmuje w zakresie zrównoważonego rozwoju. Uczestników do dyskusji wprowadziła dr hab. profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - Halina Brdulak:

- W związku z rosnącym zanieczyszczeniem środowiska oraz wysycającym się rynkiem pracy zagadnienie zrównoważonego rozwoju nabiera coraz większego znaczenia.       W budowaniu świadomości w tym obszarze szczególna rola przypada branży transportowej, która jest odpowiedzialna za ponad 13 proc. zanieczyszczeń w Polsce. Emisja szkodliwych pyłów, generowanych przez transport samochodowy a także zatłoczenie na drogach powodują, że  coraz częściej dyskusje toczą się wokół zwiększenia znaczenia transportu kolejowego w przewozach ładunków i pasażerów. Panel na temat roli transportu kolejowego w zrównoważonym rozwoju, który odbywa się w ramach targów Trako, spełnia właśnie funkcje platformy dyskusyjnej, w której udział biorą przedstawiciele różnych instytucji i organizacji. Szczególną okazją i inspiracją do dyskusji jest opublikowanie przez DB Cargo w Polsce raportu wpływu firmy na szeroko rozumiane środowisko zarówno gospodarcze, jak też związane z ochroną środowiska.

– Każda branża może, a nawet powinna dyskutować na temat tego, jak czynić firmy w niej działające bardziej społecznie odpowiedzialnymi, jakie kwestie wydają się najpilniejszymi czy jak wspólnie działać dla Polski, świata, naszej planety. Każda z kolei organizacja w jakimś zakresie oddziałuje na społeczeństwo czy środowisko. Publikowanie raportów CSR, zrównoważonego rozwoju czy na przykład raportów wpływu stanowi wyraz dojrzałości firmy w zakresie wdrażania społecznej odpowiedzialności, a także przybliża funkcjonowanie firmy jej interesariuszom, w tym m.in. pracownikom, klientom czy inwestorom – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna, Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Z tych względów dyskusja podczas konferencji TRAKO, której Forum Odpowiedzialnego Biznesu było organizatorem, wydaje się jeszcze bardziej wartościowa dla branży transportowej – dodaje.

Bollore Logistics
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 38725,00 $ tona -0,80% 27 paź
 Cynk 3385,00 $ tona -2,03% 27 paź
 Aluminium 2703,00 $ tona -4,49% 27 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.