• <
BOTA_2023

Zniżki w Porcie Rotterdam

12.11.2015 11:27 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Zniżki w Porcie Rotterdam - GospodarkaMorska.pl

Właściciele kontenerowców mają się z czego cieszyć. Rotterdam chce zachęcić ich do częstszego zawijania do portu. Władze ogłosiły zwiększenie dotychczasowych zniżek.

Władze portu w Rotterdamie opublikowały na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym informują o zniżkach w przyszłym roku. Istniejąca zniżka 2,5 euro za kontener zostanie zwiększona do 3,75 euro. Natomiast zniżka w wysokości 2,5 euro za kontener przeładowany na feeder zostanie zagwarantowana na najbliższe dwa lata. W ten sposób władze portu chcą wpływać na wzrost przeładunków w Rotterdamie.

Ponadto, ogłoszono wprowadzenie obniżki w wysokości 25% stawki dla statku, który ponownie zawinie do portu. Zniżka dotyczy kontenerowców, które zawiną do Rotterdamu, jako pierwszego portu w Europie,i zrobią to ponownie w drodze potwornej do Azji.

Jednocześnie port podwyższa taryfy w 2016 roku o 0,5 proc., ale będzie to połowa prognozowanej stopy inflacji. Zarazem będzie to mniejsza podwyżka, niż ustalona w ub. roku pomiędzy władzami portu a operatorami terminali, że w ciągu trzech lat opłaty portowe mogą rosnąć o kwotę odpowiadającą połowie stopy inflacji, ale nie więcej niż 1 proc. rocznie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.