• <
smartre_2023

Zero emisji – Wärtsilä stworzyła koncepcję nowych promów

14.01.2016 11:54 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zero emisji – Wärtsilä stworzyła koncepcję nowych promów

Partnerzy portalu

Zero emisji – Wärtsilä stworzyła koncepcję nowych promów - GospodarkaMorska.pl

W Wärtsili powstała koncepcja stworzenia innowacyjnych promów wahadłowych. Projekt został opracowany zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska w Norwegii. Jednostki mają spełniać wymóg eliminacji szkodliwych emisji.

Koncepcja została opracowana dzięki współpracy między Wärtsilä Ship Design i Electrical & Automation. Projekt skupia się na zapewnieniu wysokiej efektywności energetycznej z niskim oporem zarówno powyżej, jak i poniżej linii wody.

Promy są przeznaczone do pracy wyłącznie w oparciu o akumulator lub w konfiguracji akumulatora z hybrydowym silnikiem (opcje paliwowe to: LNG lub biopaliwo). Podczas stosowania napędu elektrycznego emisja szkodliwych substancji zniwelowana jest o 100 procent w porównaniu z konwencjonalnymi instalacjami, natomiast przy zastosowaniu konfiguracji hybrydowwej emisja zmniejsza się nawet o 50 procent.

Innowacyjny prom posiada nowy, bezprzewodowy układ indukcyjnego ładowania Wärtsilä. System eliminuje fizyczne połączenia kablowe, zmniejszając w ten sposób zużycie i umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie ładowania, gdy statek przybywa do nabrzeża.

Prom może pomieścić od 60 do 120 samochodów, które zlokalizowane będą na jednym pokładzie, w ten sposób będzie usprawniony ich załadunek i rozładunek.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.