• <
siemens_gamesa_2022

W szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

20.04.2016 05:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski W szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne

Partnerzy portalu

W szczecińskim porcie powstanie nowoczesne centrum logistyczne - GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz Waimea Holding S.A. zapraszają na uroczyste podpisanie umowy dzierżawy, które odbędzie się w dniu 22 kwietnia br. w siedzibie ZMPSiŚ S.A. przy ul. Bytomskiej 7 w Szczecinie, w sali 316 o godz. 12.00.

Podpisanie umowy kończy procedurę wyłonienia dzierżawcy dla Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego. Jej finałem będzie powstanie w szczecińskim porcie nowoczesnego centrum logistycznego „Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin” oferującego około 45 000 m2 powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

Przetarg na dzierżawę terenu oraz wybudowanie nowoczesnego centrum logistycznego w obszarze portu w Szczecinie Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ogłosił w ubiegłym roku. Projekt nazywany Zachodniopomorskim Centrum Logistycznym (ZCL) zakładał prowadzenie działalności związanej z obsługą zespołu portowego z wykorzystaniem m.in. składu celnego, strefą wolnocłową, obsługą logistyczną firm oraz tzw. produkcją lekką.

Oferta Waimea Logistic Park 1 Sp. z o.o. stanowiła odpowiedź na przetarg. W rezultacie jesienią 2015 roku podpisano umowę przedwstępną, którą zgodnie z procedurą przetargową przesłano do Ministerstwa Skarbu Państwa celem akceptacji. Teraz po otrzymaniu stosownej zgody, zostanie podpisana umowa dzierżawy na okres 30 lat. Od tego momentu firma Waimea Holding S.A. będzie mogła rozpocząć realizację inwestycji „Waimea Logistic Park Port Morski Szczecin” na terenie o powierzchni 9,5 ha między ulicami Hryniewieckiego i Kujota w porcie w Szczecinie. Inwestycja zaplanowana przez Waimea Holding S.A. prowadzona będzie w ramach realizowanych przez firmę projektów multimodalnych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.