• <

Takiego wycieczkowca jeszcze w Szczecinie nie było (wideo)

pc

14.06.2018 20:34 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Takiego wycieczkowca jeszcze w Szczecinie nie było (wideo)

Partnerzy portalu

Takiego wycieczkowca jeszcze w Szczecinie nie było (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Seabourn Ovation w Szczecinie. Prawie 200-metrowa jednostka zacumowała w czwartek przy Nabrzeżu Polskim. To największa i najbardziej ekskluzywna jednostka, jaka kiedykolwiek cumowała w tym porcie.

Wycieczkowiec Seabourn Ovation ma 211 m długości, 36 m szerokości, 6,7 m średniego zanurzenia oraz 40 350 GT. Statek pasażerski został zbudowany w tym roku we włoskiej stoczni Fincantieri. Jego operatorem jest Seabourn.

Statek pływa pod włoską banderą po portach całego świata. Obecnie trwa 29-dniowy rejs z Lizbony do Kopenhagi. Ze Szczecina wycieczkowiec popłynie jeszcze m.in. do Sztokholmu, Turku i Kłajpedy.

Na pokład Seabourn Ovation zabiera 432-osobową załogę i ponad 500 pasażerów. Znajduje się tam łącznie 12 pokładów i 266 kabin. Dla pasażerów przygotowano liczne atrakcje, wśród nich m.in. restauracje i bary, sklepy, SPA, centrum fitness, baseny, centrum wycieczkowe, sala gier karcianych  oraz marina.

W tym sezonie wycieczkowym do Szczecina przypłynie jeszcze jeden statek pasażerski. Będzie to Gann. Jednostka spodziewana jest 29 czerwca.

Dziękujemy za wysłane grafiki.