• <
smartre_2023

PŻM stabilny finansowo

14.03.2016 12:37 Źródło: własne

Partnerzy portalu

PŻM stabilny finansowo - GospodarkaMorska.pl

- Banki wykazują dużą elastyczność. PŻM jest w grupie amatorów, którzy regularnie płacą, co obecnie nie jest rzeczywistością – powiedział Paweł Szynkaruk , dyrektor PŻM w rozmowie z Radiem Szczecin.

Paweł Szynkaruk stwierdził, że wszystkie kredyty inwestycyjne PŻM spłaca na bieżąco, nie zagrożona jest także bieżąca płynność finansowa. Straty w przewozach masowych armator odrabia na promach pływających po Bałtyku i kontraktach dla siarkowców.

Mimo trudnej sytuacji na rynku przewozów,  PŻM przez ostatnie dwa lata zaoszczędziła ponad 30 milionów dolarów.

 Polska Żegluga Morska to największy polski armator oraz jeden z największych w Europie. Przedsiębiorstwo posiada 59 statków o łącznej nośności 2,2 mln dwt., w tym masowce, siarkowce oraz promy. Podstawowym sektorem działalności PŻM jest przewóz ładunków masowych takich jak węgiel, zboża etc. w żegludze nieregularnej o zasięgu globalnym. Armator jest także światowym liderem na niszowym rynku przewozów płynnej siarki.

Obok podstawowej formy działalności tj. przewozów masowych, przedsiębiorstwo z powodzeniem realizuje m.in. - poprzez swoją spółkę Unity Line - żeglugę promową na Bałtyku. Jest właścicielem najnowocześniejszego kompleksu biurowo-hotelowego w Szczecinie – „Pazim”, a także części reprezentacyjnych nabrzeży przy Wałach Chrobrego, skąd prowadzi żeglugę białą flotą.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.