• <
konferencj_platforma_lng_2023

Premier: Polska to jest wielka sprawa i wielka rzecz

pc

20.05.2018 12:55 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Premier: Polska to jest wielka sprawa i wielka rzecz - GospodarkaMorska.pl

Mówcie o tym we wszystkich portach całego świata, że Polska to jest wielka sprawa i wielka rzecz - zwracał się premier Mateusz Morawiecki do uczestników Rejsu Niepodległości podczas uroczystości w Gdyni poprzedzających wypłynięcie "Daru Młodzieży" w morze.

"Najsłynniejszy żeglarz wśród pisarzy, największy pisarz wśród żeglarzy, nasz wielki rodak Joseph Conrad, Józef Korzeniowski, mówił, że podczas rejsu nawet delikatne dłonie, delikatne dusze, zamieniają się w krzepkie, silne ręce" - powiedział Morawiecki.

"Ja wam też tego życzę, żebyście nabrali tej krzepkości, siły ducha, wiary w silną, coraz piękniejszą Polskę" - zwrócił się do uczestników rejsu premier.

"Życzę wam tego, żebyście na tej trasie zadzierzgnęli wiele przyjaźni. Przede wszystkim życzę też, aby Pan was osłaniał, żeby tak, jak w tej pieśni, którą śpiewaliśmy na zakończenie mszy świętej, żeby Polska była osłaniana również blaskiem potęgi i chwały, żebyście sławili jej imię" - dodał szef rządu.

"Polska to jest wielka sprawa, Polska to jest wielka rzecz, Polska jest najpiękniejsza. Mówcie o tym we wszystkich portach całego świata, a waszym życiem w przyszłości świadczcie o tym, bo nie ma ważniejszej sprawy niż Polska" - podkreślił premier.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.