• <

Gliński: Służba na morzu to przede wszystkim służba Polsce

pc

20.05.2018 12:57 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Gliński: Służba na morzu to przede wszystkim służba Polsce

Partnerzy portalu

Gliński: Służba na morzu to przede wszystkim służba Polsce - GospodarkaMorska.pl

Służba na morzu to przede wszystkim służba Polsce - mówił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński na uroczystości wypłynięcia "Daru Młodzieży" w Rejs Niepodległości. Rejs upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest czymś ważnym, bardzo potrzebnym Polsce - podkreślił.

"Dziś mamy zaszczyt i wielkie szczęście żyć w Polsce wolnej i podmiotowej, Polsce pięknej, odważnej i bezpiecznej; Polsce, która i dziś wymaga i potrzebuje od nas oddania, wierności, profesjonalizmu, czasami poświęcenia, a nade wszystko miłości" - mówił wicepremier.

Podkreślił jednocześnie, że "nie ma lepszej szkoły kształtującej te przymioty i cechy charakteru, niż wychowanie morskie i żeglarskie". "Dlatego cieszę się niezmiernie, że kolejne pokolenia polskiej młodzieży tego wychowania doświadczają" - dodał.

"We współczesnym świecie wielu zagrożeń, zmian globalnych i bezwzględnej rywalizacji różnorakich grup interesów, patriotyzm - mądra odpowiedzialność za ojczyznę - wykuwany właśnie m.in. przez morskie wychowanie, staje się największą przewagą konkurencyjną wspólnot politycznych" - mówił Gliński.

Podkreślił, że "służba na morzu to przede wszystkim służba Polsce". "Rejs upamiętnienia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest czymś ważnym, bardzo potrzebnym Polsce" - powiedział wicepremier.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.