• <
gryfia_70lat

Orzeł Wprost dla Portu Gdańsk

ew

26.04.2018 12:33 Źródło: portgdansk.pl

Partnerzy portalu

Orzeł Wprost dla Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

Pierwszy kwartał 2018 roku kończy się dla Portu nie tylko historycznym rekordem przeładunków, ale także nagrodą za wyniki finansowe.

"Orły Wprost" to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie biznesu. Otrzymują ją przedsiębiorstwa, które odznaczają się stabilnymi i rosnącymi wskaźnikami finansowymi. Wśród najlepiej rozwijających się pod tym kątem firm na Pomorzu znalazł się także Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

[Powiększenie] - Otrzymanie tej nagrody to ogromny zaszczyt. Po pierwsze dlatego, że "Orły Wprost" to wyróżnienie prestiżowe, co do rangi którego żaden z przedsiębiorców nie ma najmniejszych wątpliwości. Po drugie dlatego, że odbieram ją w imieniu setek pracowników Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, którzy intensywnie pracowali na osiągnięty wynik. Port Gdańsk jest jednym z największych portów na Bałtyku. Najszybciej w tym regionie się także rozwija. Nasza praca jest coraz bardziej zauważana i doceniana. To dla nas sygnał, że nie możemy zwalniać tempa - mówi Bożena Jankowska, Wiceprezes ZMPG ds. Finansowych, która odebrała nagrodę z rąk Redaktora Naczelnego "Wprost", Jacka Pochłopienia.

Nagrody tygodnika "Wprost" przyznawane są za największy zysk netto w ostatnich trzech latach lub osiągnięcie największego przeciętnego wzrostu zysku netto w tym czasie. Warunkami, które muszą spełnić nagrodzone przedsiębiorstwa, są m.in. brak strat, czyste konto w bazach nierzetelnych płatników czy odpowiednia rentowność.

[Powiększenie] Ważnym elementem przyznawania nagrody jest kontekst lokalno-patriotyczny. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk jest spółką z polskim kapitałem, działająca na rzecz rozwoju nie tylko regionu, ale i całego kraju.
- Jesteśmy kołem zamachowym polskiej gospodarki, każda nasza inwestycja bezpośrednio wpływa na jej rozwój. Co roku z tytułu podatków, cła i akcyzy Port Gdańsk generuje kilkanaście miliardów złotych, które wpływają do budżetu państwa. Port jest przedsiębiorstwem, który rozwija Polskę. Jest też jednym z najważniejszych pracodawców na Pomorzu. W samym Zarządzie i spółkach podległych pracuje ok. 900 osób, na terenie całego Portu to nawet ponad 10 tysięcy. Szacunkowo na każdą z tych osób przypada 10 kolejnych, związanych z jego działalnością w innych obszarach kraju - tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes ZMPG.

Źródło:
portgdansk.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.