• <

O zielonych technologiach, bezpieczeństwie cyfrowym i Szlaku Arktycznym na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

pc

08.06.2018 13:19 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski O zielonych technologiach, bezpieczeństwie cyfrowym i Szlaku Arktycznym na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

Partnerzy portalu

O zielonych technologiach, bezpieczeństwie cyfrowym i Szlaku Arktycznym na Światowych Dniach Morza w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Decyzją Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) tegoroczne obchody wydarzenia odbędą się w Polsce. Od 13 do 15 czerwca w Szczecinie oficjalne delegacje z całego świata, międzynarodowi eksperci oraz przedstawiciele biznesu i nauki będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla branży morskiej.

Podczas Światowych Dni Morza 2018 zostaną poruszone tematy dotyczące zielonych technologii oraz big data i bezpieczeństwa cyfrowego w żegludze morskiej, a także szans stojących przed wykorzystaniem nowych szlaków transportowych w handlu międzynarodowym, przede wszystkim szlaku przebiegającego przez Ocean Arktyczny, który znacznie skróci czas dostarczenia towarów do Europy. Ponadto zebrani będą dyskutować o przyszłości morskiego rynku pracy w kontekście globalnej tendencji ograniczania czynnika ludzkiego w żegludze i projektów statków autonomicznych oraz o roli kobiet w sektorze morskim.

Udział w wydarzeniu potwierdzili uznani eksperci z całego świata, w tym Kate D Adamson, zajmująca się prognozowaniem globalnych trendów w sektorze morskim, Magda Kopczyńska, Dyrektor ds. Transportu Wodnego z DG ds. Mobilności i Transportu reprezentująca Komisję Europejską, Simon Bennet, Zastępca Sekretarza Generalnego z Międzynarodowej Izby Żeglugi, a także przedstawiciele międzynarodowych firm DNV GL, Wärtsilä czy organizacji Inmarsat Maritime, lidera w globalnej komunikacji satelitarnej. W trakcie Światowych Dni Morza wystąpią również Cleopatra Doumbia-Henry, Rektor Światowego Uniwersytetu Morskiego z siedzibą w Malmö, Despina Panayiotou Theodosiou, która przewodniczy międzynarodowej organizacji WISTA (ang. Women's International Shipping & Trading Association), skupiającej kobiety w branży morskiej oraz James Sutcliffe, międzynarodowy inwestor zaangażowany w rozwój portów na całym świecie.

W bieżącym roku przypada 70. rocznica powstania IMO. Stąd tematem przewodnim Światowych Dni Morza 2018 jest IMO70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości.

Pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli IMO o dotychczasowych osiągnięciach organizacji i państw członkowskich oraz o stojących przed nimi wyzwaniach.

Światowe Dni Morza 2018 będą doskonałą okazją do spotkania świata polityki i organizacji międzynarodowych ze światem biznesu i nauki oraz dyskusji na temat bieżących wyzwań w sektorze gospodarki i transportu, ochrony środowiska morskiego oraz bezpieczeństwa międzynarodowego. Zgodnie z szacunkami ponad 80% towarów na świecie jest transportowanych drogą morską, co świadczy o szczególnie istotnym znaczeniu tej branży dla globalnej gospodarki.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (IMO), organizacją wyspecjalizowaną ONZ.

Szczegółowy program, formularz rejestracyjny i wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Morza 2018 – http://worldmaritimedaypoland.org/pl.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33700,00 $ tona -1,61% 26 maj
 Cynk 3743,00 $ tona -0,16% 26 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,14% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.