PMK
Rada Nadzorcza powołała wczoraj Adama Mellera na stanowisko prezesa Portu Gdynia. Nowy prezes obejmie swoje stanowisko już dziś.
Adam Meller ma już doświadczenie w zarządzaniu spółkami: do 2008 roku był prezesem Towarzystwa Finansowego SKOK (obecnie Aplitt SA), a później wiceprezesem Towarzystwa Zarządzającego SKOK Sp. z o.o.. W latach 90. nowy prezes pracował także w porcie.
Przypomnijmy, że na początku lipca Rada Nadzorcza odwołała dotychczasowego prezesa Portu Gdynia - Janusza Jarosińskiego. Jarosiński z gdyńskim portem związany był od początku swojej pracy zawodowej. Zaczynał przed kilkudziesięcioma laty jako magazynier i przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Ma opinię świetnego menedżera. Spółka pod jego rządami w dwóch ostatnich latach zanotowała rekordowe w historii portu wyniki przeładunkowe. Funkcję prezesa w porcie sprawował od 30 listopada 1999 roku.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
10 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy będzie pilnować infrastruktury krytycznej
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania