• <
smartre_2023

Niezwykły prom należący do mieszkańców wyspy wypłynie już latem

21.04.2016 10:36 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Niezwykły prom należący do mieszkańców wyspy wypłynie już latem

Partnerzy portalu

Niezwykły prom należący do mieszkańców wyspy wypłynie już latem - GospodarkaMorska.pl

Dla holenderskiego operatora Teso, marzenia stały się rzeczywistością dzięki nowej usłudze promowej, która obejmuje cały szereg nowych koncepcji. Statek Texelstroom, bo o nim mowa, obsłuży holenderską wyspę Texel i Den Helder od lata 2016 roku.

Dyrektor zarządzający, Cees de Waal, zaznacza, że Teso wie jak ważne jest, aby znaleźć właściwą równowagę pomiędzy interesami środowiska i transportu. Hybrydowy statek pozwoli spółce stać się zrównoważonym operatorem promowym dzięki inteligentnemu systemowi zarządzania energią, który łączy sprężony gaz ziemny (CNG), technologię dual fuel w silnikach manewrowych (DF), z energią słoneczną (150 kWh) i bateriami litowo-jonowymi (1,6 Mw), wraz z zasilaniem elektrycznym z lądu w porcie, systemami odzyskiwania ciepła i innymi środkami realizującymi ideę zrównoważonego rozwoju.

Niezwykłą cechą samego Teso jest to, że większość jej 3129 akcjonariuszy stanowią mieszkańcy Texel. De Waal wierzy, że ten statek będzie w służbie do roku 2040, operując codziennie w pięknym, ale trudnym Morzu Wattowym.

Co ważne, z uwagi na fakt, że firma jest w posiadaniu osób mieszkających na wyspie, ci czują się odpowiedzialni za zachowanie naturalnego bogactwa regionu, który przyciąga turystów i jest w rzeczywistości głównym źródłem dochodu dla tej wyspiarskiej społeczności. Doprowadziło to do chęci stworzenia możliwie najlepszego projektu w zakresie ochrony środowiska, jak również aspektów ekonomicznych, czego efektem jest Texelstroom.

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.