• <
siemens_gamesa_2022

Masa gruzu w Nowym Porcie. Wyburzono stary, ogromny magazyn

16.10.2015 13:59 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Masa gruzu w Nowym Porcie. Wyburzono stary, ogromny magazyn

Partnerzy portalu

Masa gruzu w Nowym Porcie. Wyburzono stary, ogromny magazyn - GospodarkaMorska.pl

Aż do połowy grudnia potrwa wywóz gruzu po rozbiórce potężnego magazynu stojącego dotychczas przy ul. Oliwskiej w Nowym Porcie (Gdańsk). Zarząd portu jeszcze nie zdecydował, co powstanie na jego miejscu.

Zburzony budynek to magazyn użytkowany przez wiele lat przez firmę Hortex. To stara konstrukcja, która powstała jeszcze w 1971 roku. I to był powód jej rozbiórki.

- Magazyn od dawna nie był użytkowany i był przestarzały pod względem konstrukcji. Można nazwać go nawet zabytkiem. Stąd nasza decyzja o jego rozbiórce – tłumaczy Monika Wszeborowska, dyrektor marketingu w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk. - Dzisiejsze magazyny to przeważnie lekkie konstrukcje pełne elektroniki i ułatwień. Więc nie było sensu nawet remontowania tego budynku. A pamiętajmy, że magazyn cały czas generował nam koszty, chociażby z podatków – dodaje.

Rozbiórka rozpoczęła się 2 września. Dotychczas udało się wyburzyć budynek, a obecnie trwa wywóz setek ton z gruzu. Proces ma się zakończyć 15 grudnia, ale o tym co powstanie na wolnej działce dowiemy się dopiero w przyszłym roku.
 
- Na razie nie zgłosił się żaden inwestor, chętny na zainwestowanie w działkę. Opcje są dwie: albo powstanie w tym miejscu tymczasowy plac składowy albo port wybuduje magazyn. To jednak decyzja dopiero na przyszły rok, gdy będziemy tworzyć nowy plan roczny – informuje Wszeborowska.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.