• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Hala E w North-West Logistic Park w Szczecinie realizowana zgodnie z planem

10.02.2016 08:19 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hala E w North-West Logistic Park w Szczecinie realizowana zgodnie z planem
Hala E w North-West Logistic Park w Szczecinie realizowana zgodnie z planem - GospodarkaMorska.pl

Proces inwestycyjny hali E w ramach kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Finalizowane są procedury  związane z odbiorem III etapu inwestycji, ich zakończenie planowane jest na koniec lutego tego roku.

Powierzchnia najmu piątej hali E wynosi 4 600 mkw. Najemcą hali E są Greencarrier  Freight Services Poland Sp. z o.o. – firma z branży logistycznej,  z kapitałem skandynawskim oraz Shadowline Sp. z o.o. - firma produkcyjna z kapitałem polskim. Inwestor parku logistycznego ma w planie dalszą rozbudowę kompleksu North-West Logistic Park w Szczecinie, prace są na etapie projektowania. Inwestorem kompleksu logistycznego w Szczecinie jest spółka należąca do grupy inwestycyjnej Waimea Holding S.A. Finansowanie inwestycji zapewnia spółka Waimea Holding S.A. oraz BOŚ Bank Centrum Korporacyjne w Szczecinie.

Centrum logistyczne North-West Logistic Park oferujące powierzchnie magazynowe i produkcyjne z dostępem do wykwalifikowanych pracowników cieszy się bardzo dużym uznaniem na rynku. Na 14 ha działce powstał kompleks o łącznej powierzchni 64 000 mkw. Cztery hale magazynowo-produkcyjne zostały wybudowane tak, aby spełniały wymagania konkretnego najemcy, wszystkie wyposażone są w nowoczesne rozwiązania techniczne zapewniające możliwość wysokiego składowania i wygodnego prowadzenia wszelkich operacji logistycznych oraz produkcyjnych. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A, usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina przy ulicy Kniewskiej. Na 14 hektarowej działce inwestor stworzył nowoczesny park logistyczny oraz prawdziwy park zieleni zakładając 35 000 metrów kwadratowych trawnika, sadząc 100 drzew i 6 000 krzewów. Dookoła obiektu powstała nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz zabudowa towarzysząca, obecnie powstaje  kantyna dla pracowników. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z Europą Zachodnią oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park ma ogromny potencjał. Położenie parku logistycznego w Szczecinie tuż przy dużym węźle komunikacyjnym z dostępem do autostrady A6 uczyniło z tej inwestycji niezwykle atrakcyjne miejsce do lokowania i rozwoju firm szczególnie z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim. Przy podejmowaniu decyzji o lokowaniu produkcji w parku logistycznym, ważnym czynnikiem dla firm z kapitałem skandynawskim był dostęp do bardzo dobrze przygotowanej i wykwalifikowanej kadry inżynieryjnej oraz pracowników z różnych branż ze znajomością języków obcych. W North-West Logistic Park działalność prowadzą firmy specjalizujące się w produkcji komponentów dla elektrowni wiatrowych. Firma KK Wind Solutions, z główną siedzibą w Danii, posiada ponad 35 letnie doświadczenie w przemyśle wiatrowym i dostarcza systemy sterownicze dla łączenie 60 proc. przybrzeżnych elektrowni wiatrowych na całym świecie. Firma InCom to hiszpański producent komponentów do produkcji elementów dla elektrowni wiatrowych. Wśród najemców znajdują się także takie firmy jak Rohlig Suus Logistics jeden z najszybciej rozwijających się operatorów logistycznych w naszym kraju, Ceva Logistics Poland, ShadowLine, Animex Foods, My Trendy Phone, Żabka Polska, Cubic,  PartyDeco, Animex Foods  oraz HTM.  

Waimea Holding S.A.

Spółka Waimea Holding S.A. z powodzeniem realizuje projekty deweloperskie na terenie całej Polski. Specjalizuje się w budowie kompleksów logistycznych, obiektów typu cargo oraz BTS a także terminali multimodalnych. Obiekty realizuje w wysokim standardzie, oferując bogate wyposażenie. Wieloletnie doświadczenie Grupy Waimea na rynku nieruchomości komercyjnych, profesjonalny zespół, stabilna pozycja oraz obecność w całej Polsce pozwalają na tworzenie optymalnych projektów logistycznych dla klientów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Dynamiczna i konsekwentna realizacja projektów takich jak North-West Logistic Park oraz North-West Logistic Park 1 w Szczecinie, Waimea Logistic Park Korczowa, Waimea Logistic Park Bydgoszcz, Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka, a także zaplanowane kolejne inwestycje na terenie Polski są efektem przyjętej koncepcji rozwoju spółki Waimea Holding S.A. Celem Grupy jest budowa na wynajem profesjonalnych obiektów zgodnie z innowacyjnymi rozwiązaniami, również w nietypowych lokalizacjach. Inwestycje lokowane są w obszarach o największym potencjale rozwoju, a dotychczas omijanych przez inwestorów. W planach rozwoju Grupy Waimea są realizacje obiektów deweloperskich na terenie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Bollore Logistics
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 37862,00 $ tona 0,23% 14 paź
 Cynk 3551,00 $ tona 4,17% 14 paź
 Aluminium 3151,00 $ tona 2,47% 14 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.