• <
siemens_gamesa_2022

Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce, giełda ładunków intermodalnych, pokolenie Y na rynku pracy – zapraszamy na Transport Week 2016

10.02.2016 08:21 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce, giełda ładunków intermodalnych, pokolenie Y na rynku pracy – zapraszamy na Transport Week 2016

Partnerzy portalu

Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce, giełda ładunków intermodalnych, pokolenie Y na rynku pracy – zapraszamy na Transport Week 2016 - GospodarkaMorska.pl

8 marca na Wydziale Ekonomicznym UG w Sopocie ruszy konferencja Transport Week 2016. W wydarzeniu udział wezmą m. in. przedstawiciele czołowych linii żeglugowych i kontenerowych, portów morskich, operatorów terminali i portów oraz przewoźników intermodalnych, a także najważniejsze polskie instytucje związane z gospodarką morską.

Tegoroczny Transport Week to 3 dni międzynarodowych konferencji: Ports and shipping of tomorrow 2016, Baltic Container Conference 2016 oraz Intermodal Conference 2016, a także bezpłatna sesja polskojęzyczna, która odbędzie się drugiego dnia wydarzenia. W jej ramach odbędą się 3 seminaria.  

„Rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce” to seminarium organizowane przez RIGP oraz portal Pracujwlogistyce.pl. Podczas spotkania zanalizowany zostanie polski rynek przewozów śródlądowych. Prof. Adam Bolt przedstawi uwarunkowania hydrotechniczne komunikacji śródlądowej, a Marek Świeczkowski przybliży temat innowacji w żegludze na przykładzie klastra Północ-Południe. W ramach tej sesji Michał Górski ze spółki Pętla Żuławska powie o rozwoju turystyki wodnej w  Polsce.

Kolejne seminarium organizowane przez RIGP i Pracujwlogistyce.pl skupi się na wyzwaniach dla transportu intermodalnego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m. in. jak szukać połączeń i operatorów, a także o obsłudze zleceń spedycyjnych i transportowych w dobie najnowszych rozwiązań informatycznych.    

Wydział Ekonomiczny UG zaprasza studentów do udziału w spotkaniu „Kształcenie studentów a oczekiwania rynku transportowego”.  Oprócz wystąpień przedstawicieli pracodawców Pomorza, którzy przybliżą profil „wymarzonego kandydata do pracy” swoimi doświadczeniami z praktyk podzielą się również studenci WE w ramach podsumowania badania „prawda o praktykach”.

Transport Week to ważne wydarzenie zarówno w Polsce, jak i w Europie. Każdego roku gromadzi znakomitych prelegentów oraz przedstawicieli z branży polskiej oraz europejskiej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m. in. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia dostępne są na stronie http://www.transportweek.eu/.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.