• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Fincantieri dostarczyła wycieczkowiec MSC Seaview dla MSC Cruises

PMK

05.06.2018 16:45 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Fincantieri dostarczyła wycieczkowiec MSC Seaview dla MSC Cruises

Partnerzy portalu

Fincantieri dostarczyła wycieczkowiec MSC Seaview dla MSC Cruises - GospodarkaMorska.pl

Włoska stocznia Fincantieri dostarczyła największy statek wycieczkowy zbudowany we Włoszech. Była to jednostka MSC Seaview, zbudowana na zamówienie MSC Cruises.

Ważący ponad 153 000 ton brutto i długi na 323 metrów MSC Seaview jest największym i najbardziej zaawansowanym technologicznie statkiem, jaki kiedykolwiek zaprojektowano i zbudowano we Włoszech.

Wraz z siostrzanym statkiem MSC Seaside, dostarczonym w listopadzie ubiegłego roku, jest to drugi statek, który Fincantieri zbudował dla MSC Cruises w ciągu 6 miesięcy.

- To jedna z bardziej innowacyjnych jednostek, także jeśli chodzi o ekologiczne technologie, które na niej zainstalowano – czytamy w oświadczeniu Fincantieri.

Statek będzie zgodny z najwyższymi międzynarodowymi standardami i otrzyma również klasyfikację "Green Star 3 Design" od towarzystwa klasyfikacyjnego RINA.

 - Będziemy pamiętać Seaview Seaview jako niesamowite przedsięwzięcie. Zaledwie sześć miesięcy temu świętowaliśmy w tym samym doku dostawę największego statku kiedykolwiek zbudowanego we Włoszech, MSC Seaside. Był to rewolucyjny prototyp. Dzisiaj powtarzamy ten sukces z siostrzanym okrętem - powiedział Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri.

Dziękujemy za wysłane grafiki.