• <
BOTA_2023

Dzień otwarty BCT już w sobotę!

10.06.2015 12:48 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dzień otwarty BCT już w sobotę! - GospodarkaMorska.pl

W sobotę, 13 czerwca, pomiędzy godziną 9:00 a 14:00, Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta i okolic na Dzień Otwarty. Na zwiedzających, poza możliwością zwiedzenia na co dzień niedostępnego fragment portu, czekać będzie moc atrakcji, przygotowanych przez BCT, służby portowe i Ambasadę Republiki Filipin, skąd pochodzi właściciel BCT – grupa ICTSI.
 
Bałtycki Terminal Kontenerowy już po raz trzeci otwiera swoje podwoje, by pokazać jak „od środka”  funkcjonuje port morski. Nowością w trakcie tegorocznego dnia będą rejsy widokowe po gdyńskim porcie oraz atrakcje i pokazy przygotowane wspólnie z Ambasadą Filipin, skąd pochodzi grupa ICTSI, w skład której wchodzi BCT.
 
„Poprzednie edycje Dnia Otwartego przyciągały każdorazowo ponad 2000 zwiedzających. To pokazuje, że dzień ten jest nie tylko okazją by nasi pracownicy pokazali rodzinom swoje miejsce pracy, ale i świętem całej Gdyni – miasta, którego historia od samego początku związana jest z portem” – mówi Krzysztof Szymborski, prezes BCT. – „Dlatego też w tym roku chcemy pokazać nie tylko nasz terminal, ale i cały gdyński port z perspektywy wody.”
 
Będzie to możliwe dzięki statkowi wycieczkowemu, który co godzinę będzie zabierał chętnych w trwający ok. 45 minut rejs po porcie. Udostępniony zwiedzającym zostanie również sprzęt używany przy przeładunkach kontenerowych – będzie można zobaczyć, sfotografować a nawet wejść do środka i usiąść w fotelu operatora m.in. reachstackerów, wózków widłowych, ciągników terminalowych. Przy każdej z maszyn obecni będą również pracownicy BCT, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania o ich działanie.
 
Wśród pozostałych atrakcji znajdą się m.in. pokazy sprzętu Straży Pożarnej i Służby Celnej, pokazy i prezentacje przygotowane przez Ambasadę Filipin, prezentujące kulturę i tradycje tego kraju oraz miasteczko atrakcji dla najmłodszych, w którym znajdą się m.in. dmuchane urządzenia do zabawy, eurobungee oraz animatorzy prowadzący gry i zabawy.
 
Aby ułatwić dostęp do terminalu, z przystanku Park Rady Europy przy Skwerze Kościuszki, jeździć będzie darmowy autobus. Przystanek zlokalizowany jest obok skrzyżowania Al. Jana Pawła II
i ul. Waszyngtona. Pierwszy kurs do BCT ruszy o 8:45, kolejne odbywać się będą co godzinę.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.