mk
Grupa CTL Logistics kupuje 750 wagonów serii Eaos. - To pierwszy etap realizacji nowej strategii inwestycyjnej naszej firmy. Kolejnym będzie zakup nowych lokomotyw elektrycznych i specjalistycznych wagonów - zapowiada Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.
Spółka CTL Logistics właśnie ogłosiła postępowanie w sprawie zakupu 750 używanych węglarek. Inwestycja w wagony to pierwszy etap realizacji nowej strategii taborowej CTL Logistics, przygotowanej dla przewoźnika we współpracy z nowym właścicielem - funduszem private equity Compass Partners. - Efektem implementacji nowej strategii inwestycyjnej będzie obniżenie kosztów i poprawa niezawodności taboru, a więc skrócenie czasu przewozu i wyższa jakość oferowanych usług. Zakup wagonów spowoduje zmianę struktury własnościowej naszego parku taborowego, co pozwoli na przejęcie przez nas pełnej kontroli nad procesem utrzymania technicznego taboru i jego optymalizacją. A to z kolei sprawi, że będziemy dużo bardziej efektywnie wykorzystywać posiadane zasoby - podkreśla Jarek, Król, prezes zarządu CTL Logistics.
Zakup wagonów przewidziany jest na ten, a lokomotyw na przyszły rok. CTL Logistics przeznaczy wagony Eoas do przewozu produktów masowych, m.in. węgla, koksu, kruszyw i biomasy.
Specyfikacja techniczna wagonów, które zamierza kupić CTL Logistics:
Oferty w formie elektronicznej należy składać w terminie do 27 stycznia 2017 r. Osoba uprawniona do kontaktów z oferentami: Michał Kołodziejczyk, dyrektor ds. zarządzania łańcuchem dostaw, tel. +49 664 966 505.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni