• <
siemens_gamesa_2022

Ciekawy transport w PKP Cargo. Przewiozą pociągi z Polski na Węgry

26.04.2016 11:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Ciekawy transport w PKP Cargo. Przewiozą pociągi z Polski na Węgry

Partnerzy portalu

Ciekawy transport w PKP Cargo. Przewiozą pociągi z Polski na Węgry - GospodarkaMorska.pl

W połowie ubiegłego tygodnia PKP Cargo rozpoczęło realizację przewozów 15 nowych pojazdów szynowych Flirt 3 z fabryki Stadlera w Siedlcach na Węgry. Największy polski operator kolejowy samodzielnie dostarczy je do granicy słowacko-węgierskiej. Stamtąd pojazdy przejmie przewoźnik węgierski.

Elektryczne zespoły trakcyjne z siedleckiej fabryki Stadlera trafią do Kolei Węgierskich (MAV). – Cieszę się ze współpracy z firmą Stadler. Jako czołowy europejski operator PKP CARGO dysponuje dużym know-how i bogatym doświadczeniem w przewozach taboru kolejowego. Posiadamy uprawnienia do samodzielnego prowadzenia pociągów w ośmiu państwach UE. Dzięki temu możemy oferować klientom kompleksową obsługę zarówno w kraju, jak i za granicą – mówi Grzegorz Fingas, członek zarządu PKP Cargo ds. handlowych.

Do przewozu Flirtów PKP Cargo wykorzystuje lokomotywy elektryczne serii ET22 i EU07 oraz wielosystemowe Siemensy EU45 (E189). Lokomotywa wielosystemowa jest przystosowana do przejazdu pod różnymi systemami zasilania bez konieczności zatrzymywania pociągu. Pozwala to na płynną obsługę połączeń transgranicznych w krajach, gdzie występują odmienne rodzaje napięć na sieci kolejowej. Zobacz naszą fotorelację z transportu Flirtów przez Polskę na Węgry.

PKP Cargo ma bogate doświadczenie w realizacji międzynarodowych przewozów taboru kolejowego. Największy polski operator towarowy odpowiadał m.in. za sprowadzenie do Polski wszystkich składów Pendolino dla PKP Intercity. Realizował również przewozy taboru kolejowego na obszarze kilku krajów Unii Europejskiej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.