W piątek 10 lutego podczas uroczystej sesji Rady Miasta Gdyni samorządowcy wręczyli nagrody za najbardziej efektowne inwestycje roku. Główny laur przypadł Zarządowi Morskiemu Portu Gdynia za budowę Nowego Terminala Promowego.
O tytuł Inwestycji Roku i nagrodę przewodniczącej Rady Miasta Gdyni „Czas Gdyni” ubiegało się 27 inwestycji.
Uzasadnieniem wyróżnienia dla ZMPG S.A. był fakt, że Terminal Promowy był niezwykle potrzebną i od lat wyczekiwaną inwestycją publiczną. Dzięki niej Gdynia zyskała nowe miejsce do obsługi pasażerów transportu promowego, znacząco zbliżone do centrum miasta. Promy cumują obecnie przy nabrzeżu Polskim, co znacznie ułatwia manewrowanie, a tym samym pozwala skrócić czas niezbędny do obsługi jednostki w porcie. Lokalizacja terminalu w nowym miejscu to także możliwość przyjmowania promów dłuższych aż o 65 metrów. Obiekt jest funkcjonalny i nowoczesny, zapewnia świetne warunki dla pasażerów. Terminal to również nowe miejsce pracy dla 100 osób.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni