• <
BOTA_2023

Położono stępkę pod drugi hybrydowy prom ro-ro dla Finnlines

17.05.2021 12:14 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Położono stępkę pod drugi hybrydowy prom ro-ro dla Finnlines

Partnerzy portalu

Położono stępkę pod drugi hybrydowy prom ro-ro dla Finnlines - GospodarkaMorska.pl
Fot. Finnlines

W Chinach położono stępkę pod drugi z trzech hybrydowych statów ro-ro zamówionych przez fińskiego armatora Finnlines. Ceremonia odbyła się12 maja w stoczni Nanjing Jinling.

Jednostka Finneco II jest częścią trwającego 500 milionów euro programu budowy nowych statków, który obejmuje trzy hybrydowe promy ro-ro, a także dwa przyjazne dla środowiska statki Superstar RoPax. Te nowe ultra-ekologiczne statki zapewnią kilka energooszczędnych rozwiązań dla bardziej ekologicznej przyszłości.

Budowa nowej jednostki rozpoczęła się we wrześniu 2020 roku. Wszystkie trzy nowe ultra-ekologiczne statki ro-ro są w fazie produkcji. MS Finneco I rozpocznie działalność na przełomie roku. Dostawa drugiej i trzeciej jednostki z serii planowana jest na 2022 rok.

Fińska bandera i załoga

Trzy statki ro-ro zaczną działać pod fińską banderą, zatrudniając fińską załogę. Firma posiada obecnie flotę 21 statków, a po uruchomieniu nowych statków pod fińską banderą będzie pływać 20 z nich.

Oczekuje się, że statki te odegrają kluczową rolę w zapewnieniu płynnych dostaw towarów do Finlandii i zapewnią regularne połączenia morskie z Finlandii do Szwecji oraz z Finlandii do Europy kontynentalnej i Wielkiej Brytanii.

- Finnlines poczynił duże inwestycje w odnowienie i rozwój swojej floty, aby była bardziej zrównoważona, przy użyciu najnowszych technologii i dostępnych ekologicznych innowacji. Nasz program budowy nowych statków warty pół miliarda euro jest już w toku i obecnie wszystkie trzy nowe ultra-ekologiczne statki ro-ro są w budowie - skomentował Emanuele Grimaldi, dyrektor generalny Finnlines.


Dziękujemy za wysłane grafiki.