• <
konferencj_platforma_lng_2023

Podpisano list intencyjny w sprawie zabezpieczenia brzegu Bugu [WIDEO]

AK

20.01.2022 16:23
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Podpisano list intencyjny w sprawie zabezpieczenia brzegu Bugu [WIDEO]

Partnerzy portalu

Podpisano list intencyjny w sprawie zabezpieczenia brzegu Bugu [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

List intencyjny dotyczący opracowania dokumentacji zabezpieczenia brzegu rzeki Bug w powiecie wołomińskim podpisali w czwartek w Pałacu Ślężany starosta wołomiński Adam Lubiak i prezes Wód Polskich Przemysław Daca.

"Nawiązaliśmy współpracę przy modernizacji wałów nad Bugiem i postanowiliśmy jeszcze zastanowić się, co można zrobić tutaj z regionem, tak żeby Bug otworzyć bardziej dla społeczności lokalnej. Na pewno można dokonać szereg inwestycji dotyczących utrzymania brzegów rzeki Bug, ale można to doskonale połączyć również z turystyką wodną, jak również z edukacją" - powiedział prezes Wód Polskich.


"Mówimy tutaj o terenach natury 2000, o różnych ciekawych siedliskach przyrodniczych" - powiedział Daca. Jego zdaniem w ramach turystyki można wprowadzić też elementy edukacyjne, takie jak ścieżki edukacyjne.

Starosta wołomiński podkreślił, że dzięki współpracy z Wodami Polskimi infrastruktura wodna malowniczej Doliny Bugu będzie unowocześnia, wzmacniana i poprawiana.

Na mocy listu Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz Powiat Wołomiński zaangażują się poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców powiatu oraz opracują koncepcję zagospodarowania turystycznego doliny Bugu w rejonie wsi Kuligów w gminie Dąbrówka.

Źródło: PAP

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.