• <
siemens_gamesa_2022

Pociąg kontenerowy Shanghai-Express po raz pierwszy zajechał do Hamburga

11.11.2021 18:33 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pociąg kontenerowy Shanghai-Express po raz pierwszy zajechał do Hamburga

Partnerzy portalu

Pociąg kontenerowy Shanghai-Express po raz pierwszy zajechał do Hamburga - GospodarkaMorska.pl
Fot. HHM

Pierwszy w pełni załadowany pociąg kontenerowy przybył do portu w Hamburgu po wyjściu z Szanghaju. Usługa „Shanghai-Express” dotarła do terminalu DUSS w Hamburgu, usprawniając połączenia kolejowe między Hamburgiem a Chinami.

Nowe połączenie rozpoczęło się w Szanghaju, partnerskim mieście Hamburga. Pociąg podróżował przez Alashankou w Kazachstanie, Białoruś, Małaszewicze w Polsce, a 25 października dotarł do Hamburga.

Ceremonia otwarcia odbyła się w obecności dwóch zastępców burmistrzów Szanghaju, Zhang Weia i Zong Minga. „Shanghai-Express” jest obsługiwany przez Shanghai Orient Silkroad Intermodal Co. Ltd.

Pociąg wyruszył w swój pierwszy przejazd z pięćdziesięcioma 40-stopowymi kontenerami załadowanymi odzieżą, butami, szkłem, częściami samochodowymi, sprzętem fotowoltaicznym, naczyniami kuchennymi, meblami, lampami i innymi towarami konsumpcyjnymi.

Tong Jisheng, prezes przewoźnika kolejowego, spodziewa się, że w ciągu około miesiąca zaoferuje pierwszy kurs powrotny pociągu z Hamburga do Szanghaju.

W regularnych kursach początkowo do Hamburga odjeżdża jeden pociąg tygodniowo, ale w dłuższej perspektywie częstotliwość wzrośnie do 2-3 kursów tygodniowo.

Peter Tschentscher, pierwszy burmistrz Hamburga, skomentował: - Cieszę się, że dzięki Shanghai-Express uruchomiono bezpośrednie połączenie towarowe między Hamburgiem a Szanghajem. Hamburg i Szanghaj są miastami partnerskimi od 35 lat.

– Współpracujemy przede wszystkim w handlu i przemyśle, ale także w nauce i badaniach, edukacji i kulturze. Ten nowy pociąg kontenerowy zbliża do siebie Hamburg i Szanghaj. To ważny dodatek do niemiecko-chińskich szlaków handlowych – dodał.

Około 2,4 miliona TEU rocznie jest obsługiwanych w handlu z Chinami w porcie w Hamburgu. Prawie co trzeci kontener przekraczający nabrzeże portu trafia do Chin lub stamtąd pochodzi.

W ubiegłym roku ponad 230 usług tygodniowo było sprzedawanych między Hamburgiem a 20 miejscami w Chinach.

Kolejne połączenia z Shijiazhuang w prowincji Hebei i Wuhei w Gansu zostały dodane w tym roku. W 2020 roku koleją między Chinami a Hamburgiem przewieziono około 107 000 TEU.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.