• <
gryfia_70lat

Piąty prom P&O Ferries na trasie Dover-Calais już pływa

ac

30.06.2021 13:47 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Piąty prom P&O Ferries na trasie Dover-Calais już pływa

Partnerzy portalu

Piąty prom P&O Ferries na trasie Dover-Calais już pływa  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Mat. prasowe

Pride of Burgundy - piąty statek P&O Ferries na trasie Dover-Calais – przybył w poniedziałek do portu w Dover, inaugurując powrót do służby po roku nieobecności. 

Mieszcząca 120 ciężarówek Pride of Burgundy, której tonaż wynosi 28.000 ton – będzie pływać wyłącznie w trybie frachtowym, realizując po dwa rejsy w każdą stronę dziennie. Dodanie piątej jednostki jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie brytyjskich i europejskich klientów i pozwoli rozszerzyć ofertę dla tych, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego transportu towarów między tymi kluczowymi rynkami.

Peter Hebblethwaite, Dyrektor Zarządzający P&O Ferries, powiedział: „Cieszę się widząc naszą flotę pięciu jednostek znowu w komplecie, w pełnej mocy sprzed pandemii, co pozwala nam zaoferować zwiększoną częstotliwość rejsów, a tym samym umocnić pozycję lidera przewozów na Kanale La Manche i dalej rozwijać ofertę dla klientów. Pride of Burgundy wzmocni naszą efektywną kosztowo usługę przewozów frachtowych, zwiększając powierzchnię ładunkową i elastyczność na trasie, która jest ważną arterią obsługującą wymianę handlową, arterią na której polegają tysiące firm i konsumentów”.

„Dzięki wsparciu naszej firmy macierzystej, DP World, wiodącego światowego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, chcemy wzmacniać naszą ofertę dla klientów frachtowych i zapewnić optymalną wydajność w przepływie towarów między Wielką Brytanią a Europą. Handel międzynarodowy znajduje się w fazie ożywienia gospodarczego dlatego tak istotne są ciągłe inwestycje w naszą trasę Dover-Calais, wzmacniające odporność łańcucha dostaw, i pozwalające łączyć ludzi, przedsiębiorstwa i narody”.

Zapowiedziany już w kwietniu powrót promu Pride of Bugundy nastąpił zaraz po ogłoszeniu przez P&O Ferries przełomowego porozumienia o współdzieleniu powierzchni ładunkowej na trasie Dover-Calais oraz krótko po wprowadzeniu drugiego statku kontenerowego typu LOLO (lift-on lift-off), a tym samym podwojeniu powierzchni ładunkowej na trasie Zeebrugge – Hull .


O P&O

P&O jest wiodąca, paneuropejska grupą promową i logistyczną, aktywną w sercu europejskiej gospodarki. Jest częścią DP World, wiodącego dostawcy inteligentnych rozwiązań logistycznych, wspomagających przepływ handlu na całym świecie. P&O Ferries jest znaczącym dostawcą usług transportu towarowego i pasażerskiego, obsługującym osiem głównych tras między Wielką Brytanią,, Irlandią, Francją, Holandią i Belgią. Jej spółka logistyczna, P&O Ferrymasters, obsługuje zintegrowane połączenia drogowe i kolejowe z krajami na całym kontynencie, w tym z Włochami, Polską, Niemcami, Hiszpanią i Rumunią, oraz ułatwia przepływ towarów do Europy z krajów azjatyckich przez Jedwabny Szlak.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.