• <
siemens_gamesa_2022

P&O Ferries wybiera silniki Wärtsilä dla „super promów”

PMK

23.10.2020 16:55
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski P&O Ferries wybiera silniki Wärtsilä dla „super promów”

Partnerzy portalu

P&O Ferries wybiera silniki Wärtsilä dla „super promów” - GospodarkaMorska.pl
Wartsila

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä została wybrana przez brytyjskiego operatora promowego P&O Ferries do zasilania nowej serii „super promów” firmy. Kontrakt, który obejmuje dwa statki, został podpisany w I kwartale 2020 roku - informuje Wärtsila.

Jak poinformowano, statki będą napędzane czterosuwowymi silnikami Diesla Wärtsilä 31. Mówi się, że silnik ma wysoki poziom oszczędności paliwa i zmniejsza emisję spalin.

Zamówione w zeszłym roku od chińskiej stoczni Guangzhou Shipyard International, dwa nowe 230-metrowe statki będą największymi, jakie kiedykolwiek pływały między Dover w Anglii i Calais we Francji.

- Ściśle współpracowaliśmy z P&O Ferries i ich projektantami morskimi przy projektowaniu tych statków oraz w ich dążeniu do większej wydajności i niższych poziomów emisji, które mogą zapewnić bardziej zrównoważone operacje - skomentował Karls Hinks, kierownik ds. sprzedaży w Wärtsilä Marine Power.

Każdy statek będzie wyposażony w cztery 16-cylindrowe silniki Wärtsilä 31. Dostawa do stoczni rozpocznie się w II kwartale 2021 roku.

Silniki zostaną również wyposażone w jednostki transmisji danych Wärtsilä, które wykorzystują sztuczną inteligencję i są obsługiwane przez platformę monitorowa

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.