• <
konferencj_platforma_lng_2023

Nowy prezes Zarządu Portu Gdańskiego Eksploatacji

gm

05.06.2023 23:50

Partnerzy portalu

Port Gdański Eksploatacja, fot. GospodarkaMorska.pl

Mariusz Wdowczyk został wybrany nowym prezesem Zarządu Spółki Port Gdański Eksploatacja. Poprzednio zasiadał m.in. w spółkach Rafako EBUS Sp. z o.o. / ARP e-Vehicles Sp. z o.o. oraz Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. w Ostrołęce.

Nowy prezes obejmuje stanowisko z dniem 5 czerwca 2023 r. Jest managerem z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym, w tym w obszarze realizacji projektów integracji biznesowo-organizacyjnej (fuzji, przejęć) oraz implementacji procesów optymalizacyjno-restrukturyzacyjnych. Współtworzył i rozwijał struktury i organizacje, zdobywając praktyczne doświadczenie w budowaniu strategii, zarządzaniu inwestycjami, audycie i kontroli oraz pionach bezpieczeństwa (również IK).

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego z otwartym przewodem doktorskim oraz Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa w Warszawie. Posiada Certyfikat pełnomocnika i audytora systemów zarządzania środowiskowego (ISO:14001) i zarządzania jakością (ISO:9000) oraz systemów zarządzania energią (ISO: 50001).

PG Eksploatacja od ponad 30 lat świadczy usługi w zakresie przeładunków i składowania towarów w obrocie międzynarodowym, pomiędzy morskimi i śródlądowymi (statek, barka), a lądowymi środkami transportu (samochody, wagony). Dysponuje 8 nabrzeżami o łącznej długości eksploatacyjnej 5 km, usytuowanymi wzdłuż Ujścia Martwej Wisły. Posiada dogodny dojazd do Autostrady A1 oraz dróg S7 i S6, a dwie stacje kolejowe umożliwiają sprawny przeładunek towarów również w relacji kolejowej. Posiada też 640 tys. m kw. powierzchni składowej i magazynowej. W ubiegłym roku przeładował 6,9 mln ton ładunków.


Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.