• <

Nowy miejski magazyn w Gdyni

ew

07.12.2020 13:23 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Nowy miejski magazyn w Gdyni - GospodarkaMorska.pl
Wizualizacja powstającego w Gdyni magazynu 7R City Flex. Źródło: 7R SA

W bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskiego portu, tuż przy centrum miasta, powstaje nowy magazyn 7R City Flex przeznaczony dla firm poszukujących mniejszych powierzchni magazynowych, usytuowanych w granicach miasta. Ponad 14 tysięcy mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej zostanie oddane w pierwszej połowie 2021 roku.

Budowa magazynu klasy A (powierzchnia magazynowa o najwyższym standardzie zarówno pod względem lokalizacji i powierzchni, jak i zastosowanych wewnątrz rozwiązań) dopiero się rozpoczęła, a już ma pierwszych najemców, którzy docenili znakomitą lokalizację. Będzie to pierwszy obiekt logistyczny w Gdyni, który powstanie w tak strategicznym miejscu - bezpośrednim sąsiedztwie portu i blisko centrum miasta.

Nowy magazyn będzie formatu SBU (Small Business Units). Do niedawna magazyny miejskie wysokiego standardu, łączące funkcje magazynowe z przestrzenią biurową, serwisową czy showroomem, były w Polsce rzadkością. Jak podaje portal logistyczny.com dostępne były głównie budynki B-klasowe o niższym standardzie. Nowoczesne obiekty SBU zaczęły powstawać przed dekadą jako odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony firm, których specyfika działalności wymaga miejskiej lokalizacji oraz wysokiego standardu nieruchomości. Oferują one moduły już od 500 m2 do nawet 10 000 m2. Obecnie popularność magazynów miejskich rośnie ze względu na rozwój sektora e-commerce (produkcja, sprzedaż, reklama i dystrybucja produktów i usług przez sieci teleinformatyczne). Jednym z czołowych dostawców magazynów SBU jest polski deweloper 7R.

- W ostatnich latach rynek istniejącej powierzchni magazynowo-logistycznej w aglomeracji trójmiejskiej urósł ponad dziesięciokrotnie. Inwestycja 7R City Flex Gdynia jest częścią tego pozytywnego trendu. Początkiem nowej jakości w tej części miasta i elementem większej całości nazwanej Doliną Logistyczną. Gospodarka to system naczyń połączonych. Nowo powstający magazyn pozytywnie wpłynie na otoczenie, a także stworzy nowe możliwości i rozwiązania dla innych sektorów gdyńskiej gospodarki w szczególności dla branży TSL znajdującej się na krzywej wznoszącej. A to z kolei przełoży się na nowe miejsca pracy - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

7R SA to deweloper ze 100% polskim kapitałem i siedzibą w Krakowie, działający na rynku nieruchomości komercyjnych od 2009 roku. Specjalizuje się w powierzchniach magazynowych i produkcyjnych na wynajem. Realizuje wielkopowierzchniowe parki logistyczne oraz miejskie magazyny typu SBU tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Do tej pory firma zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 690 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.

Jednak to północ kraju jest strategicznym obszarem dla 7R. To tutaj firma postawiła swój pierwszy magazyn i rozwija sieć obiektów 7R City Flex Last Mile Logistics. Nadmorskie tereny to bardzo dobra lokalizacja z dostępem do portów oraz transportu intermodalnego.

- Cieszę się, że w tym roku tak aktywnie działamy na Pomorzu. Niedawno wygraliśmy przetarg na zakup 20 ha gruntu w Gdańsku w bezpośrednim sąsiedztwie największego głębokowodnego terminalu na Morzu Bałtyckim - DCT Gdańsk. Aktualnie rozpoczynamy budowę strategicznej inwestycji, magazynu miejskiego, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku. Nasz City Flex będzie pierwszym magazynem na logistycznej mapie Gdyni zlokalizowanym tak blisko portu i centrum miasta. Oprócz funkcji składowania, zapewni możliwość uruchomienia produkcji. Obiekt powstanie według najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Trwa proces jego komercjalizacji - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Obiekt 7R City Flex Gdynia, którego generalnym wykonawcą jest Dekpol, zaprojektowany został przez wewnętrzny dział architektów dewelopera. Inwestycja zaprojektowana jest tak, aby samochody wyjeżdżające w stronę Szczecina miały bezpośrednie połączenie z trójmiejską obwodnicą.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.