• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

ew

03.12.2020 13:15 Źródło: Uniwersytet Morski w Gdyni
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Partnerzy portalu

Święto Uniwersytetu Morskiego w Gdyni  - GospodarkaMorska.pl

We wtorek, 8 grudnia 2020 roku przypada 100. rocznica utworzenia Szkoły Morskiej w Tczewie - prekursora Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, następnie Akademii Morskiej w Gdyni, a od 2018 roku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Rektor i Senat Uczelni zapraszają na szereg uroczystości związanych z tym wydarzeniem.

Dokładnie 100 lat temu, 8 grudnia 1920 roku, odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły Morskiej w Tczewie i podniesienie bandery Polskiej Marynarki Handlowej na gmachu szkolnym.

W programie uroczystości upamiętniających to wydarzenie m.in.: podniesienie bandery przed budynkiem głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (godz. 8), Msza Święta w Kościele oo. Redemptorystów w Gdyni, ul. Portowa 2 (godz. 9), Uroczysty Senat - online w siedzibie Uczelni przy ul. Morskiej 81-87 (godz. 11), a także złożenie wieńca na wodach Zatoki Gdańskiej z pokładu statku szkolnego Horyzont II (godz.: 15).

8 grudnia ukaże się także specjalne wydanie Akademickiego Kuriera Morskiego. Egzemplarze drukowane dostępne będą na terenie Uczelni. Elektroniczna wersja zostanie zamieszczona na stronie internetowej. Ponadto okolicznościowe wydawnictwa i medale:

- Wydanie kartki okolicznościowej, znaczka i stempla,
- Album pod red. M. Sokołowskiej „Per mare ad astra. 100 lat morskiej szkoły 1920-2020”,
- Medal 100-lecia Szkoły Morskiej,
- Przypinki okolicznościowe,
- Książka A. Perepeczko „Alma Mater Marinensis". Stuletnia historia Uczelni spisana piórem jednego z jej synów.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.