• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Nowy etanowiec MISC zakończył pierwszy i największy załadunek etanu

PMK

21.01.2021 16:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy etanowiec MISC zakończył pierwszy i największy załadunek etanu

Partnerzy portalu

Nowy etanowiec MISC zakończył pierwszy i największy załadunek etanu - GospodarkaMorska.pl
MISC

Seri Everest, bardzo duży etanowiec (VLEC), zakończył swój pierwszy pełen załadunek etanu. Była to największa operacja tego typu w historii – doniosła malezyjska firma MISC.

17 stycznia etan został załadowany pod nadzorem Eaglestar, wyznaczonego zarządcy statku, w nowo wybudowanym terminalu eksportowym Orbit Ethane w Nederland w Stanach Zjednoczonych. Seri Everest to pierwszy VLEC drugiej generacji eksportujący etan z tego obiektu.

Dostarczona w październiku 2020 roku jednostka to także pierwsza z serii sześciu VLEC-ów zamówionych przez MISC w lipcu 2020 roku. Wszystkie statki są wyczarterowane przez Zhejiang Satellite Petrochemical Co. Ltd. (STL) na okres 15 lat.

- Z przyjemnością otwieramy kolejny ważny rozdział na początku 2021 roku. Jest to rzeczywiście historyczny moment, biorąc pod uwagę, że osiągnięcie to było pierwszym załadunkiem etanu przez największego tego typu VLEC na świecie - skomentował Yee Yang Chien, prezes i dyrektor generalny Grupy MISC.

- Uważam, że jest to początek w zaspokajaniu zapotrzebowania rynku na etan. Stały wzrost wolumenów handlowych pozwolił nam zdobyć przewagę pierwszego gracza, ponieważ nasze statki oferują większą ładowność, aby dostosować się do wzrostu produkcji – dodał.

Seri Everest jest obecnie w drodze powrotnej z dziewiczej podróży ze Stanów Zjednoczonych do fabryki etylenu Lianyungang znajdującej się w prowincji Jiangsu w Chinach.

Na początku tego miesiąca MISC przyjął również dostawę Seri Erlang, swojego drugiego nowego VLEC, wybudowanego w południowokoreańskiej stoczni Samsung Heavy Industries (SHI).

bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
misc, etan, vlec

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.