• <
BOTA_2023

Nowa oceaniczna linia drobnicowa DB Schenker z Bangladeszu do Polski wsparciem dla branży fashion

rk

10.03.2023 11:29 Źródło: DB Shenker
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowa oceaniczna linia drobnicowa DB Schenker z Bangladeszu do Polski wsparciem dla branży fashion

Partnerzy portalu

DB Shenker

Nowe połączenie drobnicowe z portu Chittagong do Gdańska ma być odpowiedzią na potrzeby klientów głównie z szeroko pojętej branży fashion którzy importują towary z krajów takich jak Bangladesz, Indie czy Pakistan. Wiąże się to z rozwojem sieci połączeń oceanicznych z państwami Dalekiego Wschodu. Ma też zapewnić także redukcję emisji CO2 dzięki biopaliwom używanym przez poruszające się na tej trasie statki.

Nowa trasa oceaniczna została uruchomione na początku 2023 roku. DB Schenker kieruje w ten sposób swoją ofertę dla klientów z branży modowej oraz odzieżowej. Operator logistyczny posiada w swojej sieci oddziały w Bangladeszu, co ma ułatwiać współpracę pomiędzy rynkami, a klientom zapewnić odpowiednią jakość, bieżącą informację i bezpieczny przepływ towarów. Obecnie firma dysponuje dwoma biurami: w Chittagong i stolicy kraju, mieście Dhaka, oraz pięcioma magazynami o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m2. Statki wypływają z portu w Chittagong co tydzień. Transport towarów do Polski zajmuje ok. 40 dni.

– Kraje Dalekiego Wschodu odgrywają dużą rolę w światowym przemyśle, w tym w branży odzieżowej. W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów, uruchomiliśmy więc nowe połączenie z Bangladeszu. Gwarantujemy bezpieczny i terminowy transport przesyłek do portu w Polsce. Zajmiemy się też transportem lądowym w głąb kraju lub w dalszą drogę na inne europejskie rynki. Warto podkreślić, że klienci korzystający z tego połączenia mają możliwość obniżenia swojego śladu węglowego. Oferujemy ekologiczny fracht oceaniczny oparty na biopaliwie – zaznaczyła Head of LCL Cluster North East Europe w DB Schenker Justyna Jaśkiewicz.

Z myślą o dekarbonizacji


Podmioty współpracujące z operatorem logistycznym, poza podstawowymi usługami rozładunku i załadunku kontenerów i formowania towaru na paletach i krótkookresowego składowania, mają możliwość skorzystania z bogatej oferty usług VAS (Value Added Services). W ich skład wchodzi m.in. ważenie towarów, odprawa celna eksportowa czy dostarczanie odzieży na wieszakach. Co istotne, DB Schenker podpisał na początku roku porozumienie z największą na świecie linią kontenerową, które dotyczy wykorzystania biopaliwa dla wszystkich własnych skonsolidowanych ładunków, LCL, FCL i kontenerów chłodniczych. W ten sposób firma idzie naprzeciw wymaganiom związanym z dekarbonizacją branży morskiej.

Klienci DB Schenker mogą teraz rezerwować regularny transport oceaniczny „zero netto” i otrzymać roczny certyfikat redukcji emisji dla swojego śladu węglowego. Firma świadczy rozwiązania transportu morskiego dla ponad 700 tys. klientów w 130 krajach. Dziennie ponad 5,5 tys. kontenerów jest transportowanych pomiędzy portami na całym świecie, co czyni firmę liderem we frachcie oceanicznym.

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.