U 16 z 18 członków załogi statku, który od początku maja czeka na wejście do portu w Narwiku, potwierdzono Covid-19. Jeden z zakażonych marynarzy nie żyje - podały w środę władze miasta Narwik.
Według telewizji NRK, przewożący rudę żelaza masowiec Pebble Beach z pochodzącą z Filipin załogą odwiedził wcześniej porty w Holandii oraz w Polsce.
– Potwierdzono zgon jednej osoby w środę o piątej nad ranem. Podejrzewamy, że ma to związek z Covid-19; potwierdzi to sekcja zwłok – przekazał Rolf Lossius z władz lokalnych Narwiku.
Kwarantanna została wprowadzona na statku we wtorek po rutynowej wizycie inspekcji morskiej. Jej pracownicy zaalarmowali o możliwych objawach chorobowych Covid-19, jakie wystąpiły u dwóch marynarzy.
W środę lokalne władze przebadały załogę na obecność koronawirusa. U 16 na 18 marynarzy, w tym u zmarłej osoby, wynik był pozytywny. Natomiast u dwóch negatywny.
Marynarze mają pozostać na statku, wcześniej oczekując na wejście jednostki do portu, nie schodzili na ląd.
Z Narwiku transportowane są drogą morską rudy żelaza z kopalni tego surowca w północnej Szwecji.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni