• <
KONGSBERG_2023

Naimski: mimo epidemii budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem

20.01.2021 09:29 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Naimski: mimo epidemii budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem

Partnerzy portalu

Naimski: mimo epidemii budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem - GospodarkaMorska.pl
fot. wikipedia

Mimo epidemii i ograniczeń z nią związanych budowa gazociągu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem i zostanie zakończona tak, jak jest to przewidziane - w październiku 2022 r. - powiedział pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

- Budowa gazociągu Baltic Pipe przebiega zgodnie z harmonogramem. Wszystkie konieczne umowy z wykonawcami i dostawcami są podpisane, zwożone są wszystkie elementy. Rury dla morskiej części Baltic Pipe są już w całości wyprodukowane, większość jest gotowa, a ponad połowa jest zwieziona na plac, skąd będą wywiezione na morze. - poinformował.

Jak dodał, zarówno po stronie duńskiej, jak i polskiej rozpoczęły się budowy na brzegach. "To wymaga wybudowania skomplikowanych tuneli" - dodał. Wyjaśnił, że chodzi o to, by nie rozkopywać plaż. "Rury będą wychodziły daleko poza plażą, w głębi lądu. Wszystko będzie skończone tak, jak jest przewidziane - w październiku 2022 r. i nie widzimy zagrożeń" - zapewnił.

Naimski podkreślił, że wirus i epidemia nie wpływają na terminy, choć - jak ocenił - "bywa trudno", lecz zarówno w Polsce, jak i w Danii budowy trwają.

Baltic Pipe to strategiczny projekt, który ma utworzyć nową drogę dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich. Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.