• <

Gdańsk: W związku z pożarem magistrat apeluje do mieszkańców o zamknięcie okien

ew

17.07.2018 11:58 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Gdańsk: W związku z pożarem magistrat apeluje do mieszkańców o zamknięcie okien

Partnerzy portalu

Gdańsk: W związku z pożarem magistrat apeluje do mieszkańców o zamknięcie okien - GospodarkaMorska.pl

We wtorek około południa wybuchł pożar w jednej z hal zlokalizowanych na terenie stoczniowym w centrum Gdańska. Gaszenie ognia nadal trwa. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Gdańsku Łukasz Płusa, pożar objął część hali magazynowej zlokalizowanej przy ul. Niterów w Gdańsku. Nad terenami stoczniowymi unosi się gęsty czarny dym widoczny z daleka. W hali magazynowej znajdowały się m.in. farby. Dym powoli rozprzestrzenia się nad centrum miasta.

Biuro prasowe gdańskiego urzędu miasta zwróciło się za pośrednictwem mediów do mieszkańców z apelem o prewencyjne zamknięcie okien.

Na miejscu pożaru pracuje 13 zastępów straży, a kilka kolejnych jest w drodze. Jak powiedział PAP Marian Hinza z gdańskiej PSP, straż stara się nie dopuścić, aby ogień, który objął około 120 metrów hali magazynowej, rozprzestrzenił się na okoliczne budynki.

Straż informuje, że na razie brak informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.