• <
siemens_gamesa_2022

Morskie Farmy Wiatrowe i możliwości inwestycyjne w Gminie Cedry Wielkie – spotkanie Członków Polskiego Forum Technologii Morskich

16.10.2020 10:23
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Morskie Farmy Wiatrowe i możliwości inwestycyjne w Gminie Cedry Wielkie – spotkanie Członków Polskiego Forum Technologii Morskich

Partnerzy portalu

Morskie Farmy Wiatrowe i możliwości inwestycyjne w Gminie Cedry Wielkie – spotkanie Członków Polskiego Forum Technologii Morskich - GospodarkaMorska.pl

Pierwsze po sezonie urlopowym spotkanie Polskiego Forum Technologii Morskich odbyło się w gościnnych progach firmy GILLMET, regionalnego potentata w ocynkowaniu ogniowym. Spotkanie  było okazją do wymiany informacji i zapoznania się z sytuacją branży, która zawsze wymagała ogromnej determinacji w walce konkurencyjnej, a obecnie, w dobie koronawirusa dodatkowo podejmowania niekonwencjonalnych decyzji i ogromnej aktywności.
 
Panuje dosyć powszechne przekonanie wśród przedsiębiorców, że ciągle jest niestety niewystarczająca i zbyt mała świadomość zarówno w opinii publicznej, jak i wśród decydentów na temat posiadanego potencjału i możliwości wytwórczych naszej branży. Koniecznym wydaje się więc  stała aktywność, której celem powinien być rzetelny przekaz medialny podkreślający posiadane możliwości, ale także osiągnięcia. Jak podkreślają przedsiębiorcy, ma to ogromne znaczenie właśnie teraz, gdy zapadają kluczowe decyzje w zakresie zaangażowania polskiego potencjału do budowy farm wiatrowych na morzu. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że polskich przemysł technologii morskich i stoczniowy jest w stanie sprostać wszelkim wyzwaniom związanym z zaprojektowaniem i wykonaniem  zarówno ogromnych statków instalacyjnych do budowy morskich farm wiatrowych jak również statków do obsługi farm na morzu.
 
Pewną ironią losu jest fakt, że wiedza o naszej branży jest  znacznie bardziej szeroka i powszechna poza granicami, szczególnie w krajach Europy Północnej i Zachodniej niż w Polsce. Dlatego podkreślenia wymaga konieczność stałego prowadzenia i poszerzania działalności informacyjnej praktycznie na wszystkich poziomach kontaktów społecznych i biznesowych.

Wydaje się, że jest to jedyna skuteczna, choć długofalowa forma poszerzania świadomość nie tylko opinii publicznej, ale może przede wszystkim decydentów, aby docierała do nich informacja na temat potencjału i umiejętności polskiego przemysłu technologii morskich i stoczniowego.

Podczas spotkania Mateusz Kowalewski, wydawca serwisu GospodarkaMorska.pl przedstawił nowy interfejs graficzny portalu oraz funkcjonalności największego w kraju serwisu branży morskiej. Wskazał również na konieczność intensyfikacji działań marketingowych oraz PR szczególnie w zakresie potencjału budowy morskich farm wiatrowych na polskich wodach Bałtyku.
 
W spotkaniu, jako gość specjalny wziął udział pan Janusz Goliński – Wójt Gminy Cedry Wielkie, który przekonywał, że „Gmina jest Przyjazna Inwestorom” i na potwierdzenie tej tezy przywołał cały szereg argumentów takich jak ulgi w podatkach, wsparcie organizacyjne inwestorów, a także bardzo dobre uzbrojenie techniczne terenu w tym sieć światłowodowa.
 
Nieco na marginesie biznesowego nurtu spotkania ciekawie wybrzmiała prezentacja pana Błażeja Gilla, właściciela firmy GILLMET, który podzielił się swoją pasją jaką są konie, a także o  silnych związkach swoje pasji z aktywnością biznesową. Wzruszenie wywołał film opowiadający historii firmy, w którym role narratorów przejęły nastoletnie  dzieci. W ich ustach skomplikowane pojęcia techniczne nabierały zupełnie nowego brzmienia, czyniąc przekaz bardzo przyjaznym dla słuchaczy.
 
Zwiedzając ocynkownię GILLMET przekonaliśmy się naocznie, że inwestycja jest przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, co potwierdzała długa kolejka samochodów towarowych przed wjazdem na teren ocynkowni.
 
Podsumowując, Członkowie PFTM są w swoje aktywności biznesowej inspirowani nie tylko grą w golfa o czym mówiono na pierwszym po powołaniu organizacji spotkaniu, ale także miłością do koni. Zapewne również także innymi pasjami, ale o tym będziemy starali się przekonywać podczas kolejnych spotkań.

Już tradycyjnie było to kolejne bardzo udane spotkanie Członków Polskiego Forum Technologii Morskich.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.