• <
gryfia_70lat

Morawiecki: dzięki inwestycjom gospodarczy środek kraju niedługo przeniesie się na północ kraju

gm

20.06.2022 21:17 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Morawiecki: dzięki inwestycjom gospodarczy środek kraju niedługo przeniesie się na północ kraju

Partnerzy portalu

Morawiecki: dzięki inwestycjom gospodarczy środek kraju niedługo przeniesie się na północ kraju - GospodarkaMorska.pl
Fot. Kancelaria Premiera

Dzięki inwestycjom w portach morskich, przekopowi Mierzei Wiślanej, budową gazociągu Baltic Pipe, gospodarczy środek ciężkości kraju niedługo przeniesie się na północ Polski - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zwracając się do uczestników odbywającego się w Gdyni Forum Wizja Rozwoju.

"Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce. Tu, wraz z przekopem Mierzei Wiślanej, inwestycjami w porty, w budowę Baltic Pipe, niedługo przeniesie się gospodarczy środek ciężkości kraju" - powiedział szef rządu.

"Przed państwem ogromna szansa wykorzystania tego rodzącego się na północy potencjału i nie mam wątpliwości, że ta szansa zostanie wykorzystana" - dodał.

Premier podkreślił, że w obecnej sytuacji suwerenność Polski może zależeć od szybkości działań na polu gospodarczym.

"Choć z trudem podnosimy się po perturbacjach pandemicznych, to nie stać nas na spowolnienie. Przyspieszenie jest kwestią naszego być albo nie być" - powiedział szef rządu.

Dodał, że polska gospodarka powinna zmieniać się w taki sposób, aby w przyszłości była bardziej odporna na ewentualne kolejne kryzysy.

V edycja Forum Wizja Rozwoju rozpoczęła się w poniedziałek w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Tematyka dwudniowej imprezy z udziałem ekonomistów, polityków, naukowców i przedsiębiorców poświęcona jest najważniejszym wyzwaniom stojącymi przed polską gospodarką, m.in. związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, energetyką, gospodarką morską, troską o rozwój społeczności lokalnych.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.