• <
BOTA_2023

Maersk po testowym cumowaniu w nowym terminalu kontenerowym na Wybrzeżu Kości Słoniowej

gm

25.10.2022 14:23 Źródło: Maersk
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk po testowym cumowaniu w nowym terminalu kontenerowym na Wybrzeżu Kości Słoniowej

Partnerzy portalu

Maersk po testowym cumowaniu w nowym terminalu kontenerowym na Wybrzeżu Kości Słoniowej - GospodarkaMorska.pl
Terminal kontenerowy Cote d'Ivoire. Fot. Maersk

Próbne przybicie zostało przeprowadzone podczas ostatniej fazy przygotowań przed komercyjnym uruchomieniem terminalu w listopadzie – podaje Maersk.

Statek Salfmarine Cameroun po raz pierwszy przybił do Cote d'Ivoire w nocy z 22 na 23 października.

Terminal kontenerowy Cote d'Ivoire, który jest spółką joint venture APM Terminals oraz Bolloré Ports, zostanie przekazany do użytkowania na początku listopada. Test kontenerowca Maersk został poprzedzony październikowym testowaniem infrastruktury terminalu. Objęły one także testy systemu operacyjnego terminalu (Terminal Operating System, TOS).

Amdi Krogh, Dyrektor ds. Operacyjnych na Afrykę, skomentował: „Cieszymy się, że mogliśmy przetestować ten najnowszej generacji terminal przed jego komercyjnym uruchomieniem w listopadzie. Próbne cumowanie przebiegło wyjątkowo dobrze, nie możemy się doczekać, aż terminal zacznie w pełni działać – odpowiadając na nasze oczekiwania i potrzeby wydajnych, bezpiecznych i wygodnych operacji naszych statków przybijających do Abidjan. Czekamy, aż terminal zacznie działać i będzie dostarczać naszym klientom jeszcze lepszych usług.”

Zadowolenie wyraził też Koen De Backker, dyrektor zarządzający Terminalem Côte d'Ivoire: „Cieszymy się, że udało nam się pomyślnie przeprowadzić różne testy całego naszego systemu operacyjnego, zarówno na sprzęcie, jak i na działaniach naszych zespołów. Ta wydajność daje nam pełne zaufanie do wdrożenia naszego systemu operacyjnego, a także uspokaja nas o zdolności naszych zespołów do przyjmowania i obsługi wszystkich statków, które zawijają do naszego nabrzeża”.

Terminal Côte d'Ivoire (CIT) powstał dzięki ponad 262-miliardowym inwestycjom w FCFA (frank Afrykańskiej Wspólnoty Finansowej). Obejmujący ponad 37,5 ha teren będzie w stanie przeładować ponad 1,5 miliona TEU rocznie i przyjmować statki o zanurzeniu 16 metrów wzdłuż 1100 metrów nabrzeży. Wygeneruje 450 miejsc pracy bezpośrednio i tysiące kolejnych pośrednio. Ma się on przyczynić do rozwoju umiejętności i szkolenia młodych ludzi z Wybrzeża Kości Słoniowej w zakresie handlu portowego oraz obsługi najnowocześniejszego sprzętu.

Gospodarka Morska
Terminal kontenerowy Cote d'Ivoire. Fot. Maersk

Dziękujemy za wysłane grafiki.