• <
nauta_2024

Lloyd's Register zatwierdził projekt tankowca zasilanego amoniakiem

PMK

03.10.2020 12:00
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Lloyd's Register zatwierdził projekt tankowca zasilanego amoniakiem

Partnerzy portalu

Lloyd's Register zatwierdził projekt tankowca zasilanego amoniakiem - GospodarkaMorska.pl
SHI

Lloyd’s Register udzielił firmie Samsung Heavy Industries (SHI) zatwierdzenia typu Approval in Principle (AiP) dla projektu tankowca zasilanego amoniakiem.

Stanowi to krok milowy we wspólnym projekcie rozwojowym LR i SHI ogłoszonym wraz z wiodącymi w branży partnerami MISC Berhad i MAN Energy Solutions w styczniu 2020 r.

Aby spełnić ambicje Międzynarodowej Organizacji Morskiej do 2050 roku dotyczące zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych (GHG) w porównaniu z poziomem z 2008 r, statki o zerowej emisji dwutlenku węgla muszą wejść do floty światowej do 2030 r.

Amoniak jest jednym z paliw o zerowej emisji dwutlenku węgla, które są rozważane przez zainteresowane strony morskie, a otrzymując AiP, SHI posunie się naprzód, opracowując na wyłączność odpowiedni system zasilania paliwem gazowym i szczegółową konstrukcję statku. Jego celem jest komercjalizacja tych inwestycji do 2024 roku.

Jong-Hyun Youn, wiceprezes SHI i szef projektowania, powiedział: - Projekt paliwa amoniakalnego prowadzony przez SHI przyciąga wszystkich odpowiednich interesariuszy, od dostawcy paliwa do operatora, i zaowocuje komercyjnym wynikiem.

Dyrektor generalny LR Group, Nick Brown,  powiedział: „LR współpracuje z wiodącymi partnerami branżowymi, aby w ciągu tej dekady urzeczywistnić pełnomorskie statki bezemisyjne. Żegluga potrzebuje działań, a nie słów, aby zrealizować ambicje IMO dotyczące gazów cieplarnianych do 2050 roku. To wyzwanie wymaga zbiorowego działania i współpracy branżowej. 

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.