• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kongres Polskie Porty 2030 startuje w Sopocie!

Partnerzy portalu

Już dziś w Sopocie blisko 750 uczestników weźmie udział w pierwszym dniu Kongresu Polskie Porty 2030 w Sopocie organizowanego przez wydawcę GospodarkaMorska.pl. Czeka na nich zestaw prelekcji, branżowych dyskusji oraz kuluarowych rozmów.

Następnie na gości czeka prelekcja, którą wygłosi prof. dr hab. Bogdan Góralczyk, oraz aż pięć paneli dyskusyjnych. Do udziału w nich zaproszeni zostali eksperci i praktycy reprezentujący konkretne firmy i instytucje branżowe. Dzięki temu będą mogli rozmawiać nie tylko o problemach sektora, ale też o jego perspektywach i potencjalnych kierunkach rozwoju, których w ostatnich latach zaistniało przynajmniej kilka.

Pierwszego dnia Kongresu Polskie Porty 2030, który zaczyna się dziś w hotelu Radisson Blu w Sopocie, na zarejestrowanych uczestników czeka rozbudowana agenda. Dzień zacznie się od powitania gości przez wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewkę, wicemarszałka województwa pomorskiego Leszka Bonnę oraz organizatora Kongresu Mateusza Kowalewskiego.

Trwający dwa dni Kongres Polskie Porty 2030 będzie też dobrą okazją do zakulisowych rozmów oraz nawiązania kontaktów wewnątrz branży. Po udanej pierwszej edycji, na której pojawiło się ponad pół tysiąca uczestników, organizatorzy w tym roku spodziewają się jeszcze większej frekwencji. Na wydarzenie zarejestrowało się około 750 osób, co dowodzi nie tylko otwartości i zaangażowania ludzi związanych z branżą, ale także rosnącej świadomości na temat roli, jaką polskie porty – duże i małe – pełnią dla rodzimej gospodarki i lokalnych społeczności.

Pierwszy dzień Kongresu Polskie Porty 2030 wieńczyć będzie specjalne wydarzenie. Podczas wieczornej gali wręczone zostaną nagrody „Latarnia Gospodarki Morskiej”. Trafią one do firm i instytucji branży portowej, które w ostatnim roku zanotowały ważne dla całej gospodarki sukcesy. Nie zabraknie elementu artystycznego - gwiazdą wieczornej gali będą Varius Manx i Kasia Stankiewicz.

Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzenia na portalu GospodarkaMorska.pl oraz naszych mediach społecznościowych.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.