• <
konferencj_platforma_lng_2023

Kongres Polskie Porty 2030. Rejestracja zamknięta po spektakularnym odzewie

jb

31.05.2023 21:51
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kongres Polskie Porty 2030. Rejestracja zamknięta po spektakularnym odzewie

Partnerzy portalu

Rejestracja na Kongres Polskie Porty 2030 zakończyła się imponującym sukcesem. Eksplozja zainteresowania udziałem przerosła wszelkie oczekiwania. Swoją obecność w wydarzeniu zgłosiło ponad 500 gości.

Kongres Polskie Porty 2030 będzie największym i najważniejszym eventem branży portowej. Impreza odbędzie się 1-2 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie. Weźmie w niej udział ponad 500 uczestników i ponad 70 ekspertów, którzy będą omawiać najważniejsze kwestie podczas 9 paneli tematycznych. Pośród potwierdzonych uczestników znaleźli się m.in. założyciel think tanku Strategy&Future Jacek Bartosiak, szefowie i reprezentanci najważniejszych instytucji w branży morskiej w Polsce – portów morskich, terminali przeładunkowych, firm logistycznych. 

Kongres będzie platformą do dyskusji o najważniejszych problemach, z którymi zmierzą się polskie porty – nie tylko te o strategicznym znaczeniu dla gospodarki państwa, ale również te mniejsze, administrowane przez lokalne samorządy. Podczas dwóch dni rozmów eksperci i goście pochylą się m.in. nad proponowanymi i rozważanymi kierunkami inwestycji i rozwoju portów, ich zmieniającą się rolą w kwestii bezpieczeństwa energetycznego, infrastrukturą i koniecznością jej dostosowania do zmieniających się realiów, zielonymi ambicjami gospodarki morskiej, a także czyhającymi na nią zagrożeniami, jak również stymulacji gospodarki lokalnej i krajowej przez porty.

Podczas imprezy wręczone zostaną także nagrody – Latarnie Gospodarki Morskiej.

Głównym patronem medialnym Kongresu została Polska Agencja Prasowa – największa agencja informacyjna w Polsce.
Pośród patronów medialnych znalazły się także portale GospodarkaMorska.pl i ZielonaGospodarka.pl, a także Radio Gdańsk.

Honorowy patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.