• <
siemens_gamesa_2022

Konflikt interesów we Francji: szef sztabu Macrona powiązany z liniami MSC

gm

03.10.2022 20:01 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Konflikt interesów we Francji: szef sztabu Macrona powiązany z liniami MSC

Partnerzy portalu

Konflikt interesów we Francji: szef sztabu Macrona powiązany z liniami MSC - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vidar Nordli-Mathisen/Unsplash

Szef sztabu prezydenta Francji Emmanuela Macrona - Alexis Kohler, został oskarżony przez francuskiego prokuratora ds. przestępstw finansowych o konflikt interesów, związany z jego domniemanymi powiązaniami z przewoźnikiem MSC – poinformowała w poniedziałek prokuratura.

Kohler został 23 września oskarżony o nielegalne przyjmowanie korzyści finansowych. Prowadzone jest śledztwo w sprawie jego powiązań z armatorem MSC - przekazał prokurator krajowy Jean-François Bohnert w komunikacie prasowym, potwierdzając tym samym informacje stacji France Info.

Kohler jest również posądzany o handel wpływami i powiązania zawodowe z włosko-szwajcarskim armatorem, założonym i prowadzonym przez kuzynów jego matki.

Prawnicy Kohlera stwierdzili w komunikacie prasowym, że „wykazano, że podejrzenia o korupcję, zaniechanie zadeklarowania zysków i handel wpływami ich klienta są bezpodstawne”.

Kohler nadal wykonuje swoje obowiązki w Pałacu Elizejskim.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.