• <
bulk_cargo_port_szczecin

Kolejne statki wycieczkowe przypłyną do Göteborga

PMK

11.10.2020 21:22

Partnerzy portalu

Kolejne statki wycieczkowe przypłyną do Göteborga - GospodarkaMorska.pl
GPA

Na początku września port w Göteborgu był jednym z pierwszych portów w Europie Północnej, który powitał statki wycieczkowe. Pasażerowie i załoga mogą tam zejść na brzeg i odkryć miejsce docelowe. Od czasu pierwszego rejsu do Göteborga zawinęły jeszcze 3 statki, a jesienią planowane są kolejne zawinięcia.

Wiele firm żeglugowych skontaktowało się również z portem w Göteborgu w celu wymiany doświadczeń przed ponownym uruchomieniem. Port w Göteborgu był na wczesnym etapie opracowywania planu zarządzania portem podczas COVID-19, który wyjaśnia, w jaki sposób będzie obsługiwane wezwanie i środki ochronne, które zostały podjęte w celu bezpiecznej i wydajnej operacji. Plan ten jest stale konsultowany z odpowiednimi władzami i przedsiębiorstwami żeglugowymi w celu znalezienia środków usprawniających.

Wszystkie wezwania działały normalnie, z kilkoma środkami ochronnymi, a odpowiedź ze strony statków, firm żeglugowych, gości i załogi, którzy odwiedzili Göteborg, była pozytywna. Dzięki położeniu na centralnym nabrzeżu w Göteborgu i bliskości natury, firmy żeglugowe oferują kilka różnych programów wycieczek, takich jak wycieczki z przewodnikiem i rejsy statkiem RIB. Wielu gości i załogi również odkryło Göteborg na własną rękę.

- Pierwsze zawinięcia odznaczały się małą liczbą gości, co dało nam dobrą okazję do przetestowania i dalszego rozwoju naszych środków ochronnych w porozumieniu ze statkami. Połączenia zostały obsłużone tak, jak wszystkie inne regularne połączenia, z zastosowaniem szeregu środków ograniczających ryzyko opartych na dystansie społecznym i higienie - powiedział Martin Eskelinen, kierownik ds. operacji rejsowych w Zarządzie Portu w Göteborgu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.