• <
bulk_cargo_port_szczecin

JAXPORT pozyskał dodatkowe 75 mln dolarów na pogłębienie portu

PMK

31.07.2020 06:07
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski JAXPORT pozyskał dodatkowe 75 mln dolarów na pogłębienie portu

Partnerzy portalu

JAXPORT pozyskał dodatkowe 75 mln dolarów na pogłębienie portu - GospodarkaMorska.pl

Rada Miasta Jacksonville jednogłośnie przyznała Zarządowi JAXPORT-u 75 milionów dolarów na trwający projekt pogłębienia portu. Jak poinformowano, kwota składa się z dotacji w wysokości 35 mln USD i pożyczki w wysokości 40 mln USD.

- To historyczne zwycięstwo dla naszej społeczności i 15 000 miejsc pracy, które zostaną stworzone lub chronione przez Jacksonville Harbor Deepening Project - powiedział JAXPORT.

Przewiduje się, że projekt pogłębienia kanału żeglugowego w Jacksonville do maksymalnej głębokości 50 stóp z jego obecnej głębokości 40 stóp zostanie zakończony w 2023 r. Po zakończeniu projektu pogłębiania, terminal kontenerowy SSA Jacksonville na wyspie Blount będzie miał możliwość jednoczesnej obsługi dwóch statków post-Panamax.

Pozwoli to większym kontenerowcom zawijać do JAXPORT z większą ilością ładunku na pokładzie, co zapewni więcej miejsc pracy w regionie.

Morskie związki zawodowe w Jacksonville opowiadają się za głębszym portem od ponad dziesięciu lat i opisują finansowanie jako „monumentalne dla ciężko pracujących mężczyzn i kobiet, którzy pracują w terminalach JAXPORT i wokół nich”.

- Jako motor gospodarczy północno-wschodniej Florydy, JAXPORT będzie nadal odgrywać kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym naszego regionu i stanu” - powiedział Eric Green, dyrektor generalny JAXPORT. - Jesteśmy wdzięczni za wsparcie i przywództwo burmistrza Curry'ego, Rady Miejskiej Jacksonville oraz naszych partnerów z branży federalnej, stanowej i prywatnej, ponieważ wspólnie pracujemy nad budowaniem lepszej przyszłości dla naszej społeczności poprzez miejsca pracy i możliwości, jakie stwarza głębszy port. 

Na początku tego roku rząd federalny USA przeznaczył również 93 miliony dolarów na kolejny etap pogłębiania kanału żeglugowego w Jacksonville.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.