• <

Australia zakazała wstępu drugiemu masowcowi w tym tygodniu

PMK

31.07.2020 06:10
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Australia zakazała wstępu drugiemu masowcowi w tym tygodniu

Partnerzy portalu

Australia zakazała wstępu drugiemu masowcowi w tym tygodniu - GospodarkaMorska.pl

Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA) zakazał wstępu w tym tygodniu kolejnemu masowcowi pływającego pod banderą Liberii - tym razem 93200 TW Hamburg.

Jak poinformowano, AMSA weszła na statek w Gladstone 24 lipca po otrzymaniu korespondencji, że marynarze na pokładzie mają wygasłe umowy o pracę i zwrócili się o repatriację. Dalszych informacji i pomocy udzieliła Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF).

Podczas inspekcji do AMSA zwrócili się marynarze, którzy twierdzili, że otrzymali zbyt niskie wynagrodzenie. Podczas inspekcji AMSA zebrano dowody, które potwierdziły te zarzuty i potwierdziły, że załodze należy się około 42 000 australijskich dolarów.

Stwierdzono, że załoga miała podwójne marynarskie umowy o pracę, z różnicą w wynagrodzeniach wynoszącą około 25%. Płacono im na podstawie umowy za niższą kwotę.

AMSA odkryła również, że ilość i jakość dostarczanej żywności była znacznie poniżej standardów wymaganych przez Konwencję o pracy na morzu (MLC), oprócz „bardzo złych praktyk higienicznych” statku.

Według AMSA załoga jest obecnie repatriowana po tym, jak słusznie odmówiła kontynuowania pracy w takich warunkach. Pełniący obowiązki dyrektora generalnego AMSA ds. operacyjnych Michael Drake powiedział, że stanowi to poważne naruszenie Konwencji o pracy na morzu, która chroni prawa marynarzy do godnych warunków pracy.

Drake powiedział, że AMSA zakazała wstępu 16 statkom do australijskich portów od 2014 roku, z czego większość za niezapłacenie marynarzom ich pensji w całości i na czas. Wcześniej w tym tygodniu władze morskie zakazały wstępu masowcowi pływającemu pod banderą Liberii, Agia Sofia, z powodu niepłacenia swojej załodze.

Dziękujemy za wysłane grafiki.