• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Jaka będzie przyszłość łańcucha dostaw?

ew

15.12.2020 10:07 Źródło: CHEP
Jaka będzie przyszłość łańcucha dostaw? - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

10 grudnia odbył się webinar zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Logistyczne pod tytułem „Gospodarka w Obiegu Zamkniętym: Przyszłość Łańcucha Dostaw”. Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Michael Bourlakis z Cranfield School of Management, który przedstawił koncepcję gospodarki cyrkularnej, jej ewolucję, znaczenie oraz uwarunkowania wdrażania cyrkularnych łańcuchów dostaw. Firma CHEP jako pionier gospodarki o obiegu zamkniętym była oficjalnym partnerem wydarzenia.

W obliczu postępujących zmian klimatycznych i ogłoszonego przez Unię Europejską planu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku, tzw. Zielonego Ładu, wiele podmiotów podejmuje się rewizji swoich procesów produkcyjnych i łańcuchów dostaw. W globalnym biznesie liczą się już nie tylko wyniki finansowe, ale również środki, jakimi firmy osiągają swoje cele. CHEP jako pionier gospodarki współdzielenia działa w obiegu zamkniętym już od 60 lat i aktywnie wspiera swoich partnerów biznesowych we wdrażaniu bardziej zrównoważonego modelu biznesu poprzez optymalizację łańcucha dostaw.

W centrum zrównoważonego modelu biznesu CHEP jest główny produkt firmy - paleta drewniana wielokrotnego użytku 1200 x 800, która naturalnie wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Palety są produkowane z surowców pozyskiwanych wyłącznie z certyfikowanych zrównoważonych  źródeł i są zbudowane w sposób zapewniający im funkcjonalność i jak najdłuższy cykl życia produktu. CHEP dąży do tego by zminimalizować zużycie surowców potrzebnych do produkcji palet. Uszkodzone nośniki stają się źródłem części wymiennych do naprawy innych palet lub są wykorzystywane do dogrzewania centrów serwisowych i nie stają się źródłem odpadów. Również plastikowe palety CHEP, są wykonane w 100% z przetworzonego tworzywa sztucznego i wszystkie są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dbając o zarządzanie gospodarką paletową, CHEP zwiększa efektywność całego łańcucha dostaw. Działania opiera nie tylko na wynajmie palet i zarządzaniu nimi, ale przede wszystkim na wspieraniu partnerów biznesowych w tworzeniu bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw. Dzięki zbiorze unikatowych danych, obejmujących miliony ruchów paletowych na terenie całej Europy, CHEP jest w stanie monitorować przepływy transportowe jakie występują pomiędzy partnerami oraz wspierać ich w dążeniu do optymalizacji i poszukiwaniu synergii w strumieniach dystrybucyjnych pomiędzy nimi. W ten sposób partnerzy CHEP korzystając z dedykowanych im i dopasowanych do ich infrastruktury rozwiązań, wykorzystują transport w sposób maksymalnie efektywny, łącząc transport palet z przepływami towarowymi, domykając pętle połączeń logistycznych i ograniczając tzw. „puste kilometry.”

"Budujemy społeczność, która jest złączona wizją zrównoważonego rozwoju i pasją do ochrony środowiska, która jednocześnie przynosi wymierne korzyści finansowe, operacyjne i wpływa w sposób pozytywny na cały łańcuch dostaw. Model biznesowy CHEP, który chcemy rozwijać to nie tylko wynajem palet, ale przede wszystkim wsparcie całego łańcucha dostaw. Wierzymy, że współdziałając możemy budować efektywne i zrównoważone łańcuchy dostaw i wyprzedzić zobowiązania prawne, które nas czekają w najbliższej przyszłości. Chcemy pójść jeszcze o krok dalej w zrównoważonym rozwoju. Jesteśmy przekonani, że dbając o środowisko i aktywnie szukając sposobów na ograniczenie emisji CO2, budujemy naszą przewagę konkurencyjną i wzmacniamy nasz wizerunek jako firmy odpowiedzialnej społecznie, a zarazem budujemy świadomość ekologiczną wśród naszych partnerów.” - mówi Aleksandra Zajączkowska, Business Development Manager, CHEP Polska.

Jednocześnie firma CHEP aktywnie działa na rzecz minimalizowania własnego wpływu na środowisko. Od 2015 do 2020 roku w ramach strategii „Lepsza planeta, lepsza firma, lepsze społeczności” firma ograniczyła emisję CO2 o 33% oraz osiągnęła cel Zero Wylesiania. Do 2025 firma stawia sobie za cel wdrożenie regeneratywnych łańcuchów dostaw, co oznacza tworzenie większej wartości dla społeczeństwa i planety niż to, co przynosi biznes, nasadzenie dwóch drzew za każde jedno wykorzystane do produkcji palet lub przejście w 100% na odnawialne źródła energii zarówno w produkcji i naprawie palet, jak i w biurach oraz osiągnięcie zerowej ilości odpadów.

“Zmiany klimatyczne widoczne są dla nas wszystkich gołym okiem i nasza wspólna przyszłość powinna być troską nas wszystkich - decydentów, instytucji finansowych, opinii publicznej, przedsiębiorców. Niezależnie od tego, że jesteśmy teraz w trudnej sytuacji pandemicznej, teraz jest ten moment żeby działać.” – mówi Justyna Dróżdż, Retail Solutions & Analysis Leader, CHEP Polska.

Bollore Logistics
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34362,00 $ tona 0,20% 15 wrz
 Cynk 3051,00 $ tona 1,23% 15 wrz
 Aluminium 2867,00 $ tona 0,74% 15 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.