• <

IOMSR – niższe opłaty rejestrowe dla zielonych statków

jm

07.02.2022 14:09
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski IOMSR – niższe opłaty rejestrowe dla zielonych statków

Partnerzy portalu

IOMSR – niższe opłaty rejestrowe dla zielonych statków - GospodarkaMorska.pl

Rejestr statków Wyspy Man planuje wprowadzenie zniżek dla jednostek korzystających z zielonych technologii.

IOMSR, rejestr statków Wyspy Man, jeden z najpopularniejszych rejestrów na świecie, nosi się z zamiarem wprowadzenia bonifikat dla statków wyposażonych w proekologiczne technologie. Na 15-procentową zniżkę w rocznych opłatach będą mogły liczyć statki cargo i pasażerskie napędzane biopaliwami lub innymi paliwami alternatywnymi, korzystające z technologii wiatrowych lub energii pobieranej z lądu. W ten sposób IOMSR chce zachęcić właścicieli statków do inwestowania w technologie dekarbonizacyjne.

IOMSR musi jednak jeszcze uzyskać akceptację Tynwaldu, czyli parlamentu Wyspy Man. Projekt ma trafić pod obrady w marcu. Rejestr chciałby wprowadzić zniżki od 1 kwietnia.

– Chcemy rozpocząć pracę dziedzinie alternatywnych paliw dzięki nowej ekologicznej opłacie rejestracyjnej i jasno pokazać, że jeśli jesteś linią żeglugową podejmującą kroki w kierunku osiągnięcia celów emisji gazów cieplarnianych Międzynarodowej Organizacji Morskiej, flaga Wyspy Man cię za to nagrodzi – powiedział dyrektor rejestru Cameron Mitchell.

Według brokera Clarksons IOMSR jest na 17. miejscu pośród największych bander. W rejestrze znajduje się około 400 statków.

Fot. Depositphotos

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.