• <
siemens_gamesa_2022

Hurtigruten odwołuje rejsy po Antarktydzie od stycznia do marca z powodu pandemii

PMK

23.10.2020 16:40
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Hurtigruten odwołuje rejsy po Antarktydzie od stycznia do marca z powodu pandemii

Partnerzy portalu

Hurtigruten odwołuje rejsy po Antarktydzie od stycznia do marca z powodu pandemii - GospodarkaMorska.pl
Hurtigruten

Norweski armator Hurtigruten odwołał pozostałe rejsy po Antarktydzie od stycznia do marca przyszłego roku i zmniejszy przepustowość wzdłuż norweskiego wybrzeża z powodu braku międzynarodowych podróżnych, poinformowała firma w czwartek.

Linia wycieczkowa ogłosiła we wrześniu, że odwołała wszystkie pozostałe rejsy w tym roku z powodu wzrostu liczby przypadków COVID-19 w Europie i obu Amerykach.

- Pandemia COVID-19 nadal dotyka duże części świata, a ograniczenia w podróżowaniu i wymagania dotyczące kwarantanny są powszechne i szybko się zmieniają - poinformowała firma w czwartek.

Popyt na rejsy ekspedycyjne na drugą połowę 2021 i 2022 rok jest jednak duży i wielu klientów zdecydowało się raczej odroczyć niż odwołać - dodał.

W połowie czerwca firma była pierwszym operatorem wycieczkowym na świecie, który rozpoczął ponowne rejsy po wybuchu koronawirusa, reklamując zmniejszoną liczbę pasażerów, dystans społeczny i surowe zasady higieny.

Jednak dziesiątki członków załogi i pasażerów statku Hurtigruten uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa po rejsie arktycznym w lipcu, co spowodowało policyjne dochodzenie w sprawie okoliczności.

Firma podała, że tylko dwa statki będą obsługiwać ograniczone usługi między Bodoe i Kirkenes w północnej Norwegii w listopadzie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.