• <
siemens_gamesa_2022

Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu przyciąga uwagę świata!

ew

01.10.2020 10:30 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu przyciąga uwagę świata!

Partnerzy portalu

Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Świnoujściu przyciąga uwagę świata! - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Niemal wszystkie branżowe media na świecie związane z gospodarką morską szeroko opisują inicjatywę Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu. Artykuły o terminalu pojawiły się w serwisach i newsletterach najważniejszych graczy na rynku medialnym, w tym zakresie, jak Alphaliner, World Cargo News, czy Container Management Magazine i otwierają listę tych najczęściej czytanych.   

Głębokowodny Terminal Kontenerowy uznawany jest przez świat za znaczący i interesujący projekt, by o nim pisać.  To dowodzi też  trafności kierunku rozwoju portu w Świnoujściu, obranego przez Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, zmierzający do poszerzenia wachlarza usług oferowanych przez zespół portów Szczecin-Świnoujście.

W połowie września br. ZMPSiŚ uruchomił procedurę zmierzającą do wyłonienia przyszłego operatora terminalu, który odcelowo ma obsłużyć dwa mln TEU kontenerów.  Wcześniej, bo w styczniu br. ZMPSiŚ zaprosił potencjalnych inwestorów do wyrażenia zainteresowania realizacją tego przedsięwzięcia. Do końca marca br. zgłosiło się siedmiu zainteresowanych, tj. dwie firmy z Polski, jedna firma belgijska, jedna holenderska, dwie firmy z Azji i jedno konsorcjum europejskie.

Terminal spełniać́ będzie najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. W zależności od stopnia zautomatyzowania w Terminalu Kontenerowym zatrudnienie znajdzie od 600 do 1000 osób, wśród nich wielu inżynierów i techników. ZMPSiŚ zakłada, że jeśli wykonawca terminalu zostanie wybrany do końca tego roku, pierwszy kontenerowiec powinien zostać obsłużony w 2024 roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.