• <

Genting Hong Kong zawiesza wszystkie płatności dla swoich kredytorów

PMK

23.08.2020 22:39
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Genting Hong Kong zawiesza wszystkie płatności dla swoich kredytorów

Partnerzy portalu

Genting Hong Kong zawiesza wszystkie płatności dla swoich kredytorów - GospodarkaMorska.pl
Genting Hong Kong

Genting Hong Kong Limited zdecydowało się tymczasowo zawiesić wszystkie płatności dla swoich kredytorów. To bardzo trudny czas dla firmy, która mocno odczuła kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Czołowa firma żeglugi wycieczkowej musiała zawiesić wszystkie swoje rejsy na całym świecie z powodu wpływu pandemii. Biorąc pod uwagę utrzymującą się niepewność sytuacji, Genting Hong Kong ogłosiło ostrzeżenie o zyskach w odniesieniu do swoich półrocznych wyników finansowych.

Ze względu na istotny wpływ bieżącej sytuacji na jego finanse, operator rejsu zwrócił się do swoich doradców finansowych o zorganizowanie zbiórki funduszy dla grupy, jednak wynik takiego działania jest nadal niepewny.

- Pozostałe dostępne środki pieniężne spółki zostaną zarezerwowane na utrzymanie kluczowych usług dla działalności grupy, podczas gdy spółka będzie dążyć do wynegocjowania całościowego rozwiązania w zakresie restrukturyzacji zadłużenia i nadal będzie współpracować z zainteresowanymi stronami wskazanymi przez doradców ds. finansowania - powiedziała firma.

Jak poinformowano, dwie spółki zależne spółki, Dream Global One Limited i Dream Global Two Limited, zostały zobowiązane do uiszczenia opłat w wysokości 3,7 mln EUR, w związku z finansowaniem budowy niektórych statków.

Firma ma w budowie dwa statki wycieczkowe: Crystal Endavour i Global Dream. Crystal Endeavour miał zostać dostarczony w sierpniu tego roku, a Global Dream w 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, jak ostatnie wydarzenia wpłyną na terminy dostaw.

Spółki nie wywiązały się z powiązanych dokumentów finansowych, a ze względu na ostatnią decyzję firma prawdopodobnie nie wywiąże się również z innych zobowiązań. Na dzień 31 lipca niespłacone zadłużenie finansowe grupy wynosi 3,37 mld USD.

Spółka zamierza zaprosić wszystkich swoich wierzycieli finansowych na wirtualne spotkanie w celu zapoznania ich z sytuacją oraz opcjami restrukturyzacji i / lub refinansowania w odniesieniu do zadłużenia finansowego grupy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.